Edward Snowden
Forum Politika Svet


Edy Edy   27.07.2013 u 22:52

Ovaj lik je kako izgleda jedan od većih IT experta što se tiče mrežne infrastrukture na svijetu, zbog čega je radio u više navrata na mnogim projektima američkih tajnih agencija, i ako ste informisani, objavio je tajne informacije američke NSA, koje dokazuju da amerika posjeduje tehnologiju kojom može da kontrolira, nadire i upravlja veliki dio mrežnih struktura na planeti! Bez šale.... sve dokazano i objavljeno ;)
Edy Edy   27.07.2013 u 22:54

neki od podataka koje je prikazao je filtriranje podataka koje se kreću preko Interneta, mogućnost američke vlade da lociraju bilo kojeg čovjeka putem njegovog mobilnog uređaja, čak i ako je ugašen! ... niko nije siguran opet bez šale, sve dokazano
Edy Edy   27.07.2013 u 22:57

Lik je od strane američke vlade označen kao državni izdajica... prijavio se za azil u 20tak država i nijedna nij ga primila, dok je npr. jedna dala i kasnije povratila dozvolu.. naravno javna tajna je da je sve to zbog pritiska američke vlade ... msm da je trenutno u Rusiji... zatražio je azil ali je ruska vlada zatražila da prekine svako objavljivanje informacija kako bi mu to bilo omogućeno... on je odbio taj zahtjev ;)
Cranium Cranium   27.07.2013 u 23:00

Dobro je da je bar objavio sta i kako Amerikanci rade i koga sve spijuniraju. Nek se zamisli EU sa kime je partner. Mada, cudno je da je bas Rusija resila da ga "spasi" izrucenja. Ima tu zemalja Latinske Amerike koliko hocete, cak je prvo i odbio azil.
Mozda se nagodio???
Zanimljivo je i to da je Rusija resila da naruci klasicne pisace masine. Zasto? Skontajte sami. Mozda neko i ovo cita.
Edy Edy   27.07.2013 u 23:02

veliki udio je priča sa Verizonom... objavljeni su dokumenti u kojima se dokazuje da je američka vlada zatražila podatke o milionima amerikanaca... te činjenice o tajnom, odnosno bivšem tajnom programu PRISM ;) taj program nadzire ljude putem društvenih mreža... naravno društvene mreže su negirali svaku takvu tvrdnju.... dok je Barack Obama stavljao adut da mora postojati određeni omjer nadgledanja naroda... te da je važno zadržati pravi omjer između privatnosti i nadgledanja privatnih podataka...
Edy Edy   27.07.2013 u 23:04

cranium (27.07.2013/21:00)
Dobro je da je bar objavio sta i kako Amerikanci rade i koga sve spijuniraju. Nek se zamisli EU sa kime je partner. Mada, cudno je da je bas Rusija resila da ga "spasi" izrucenja. Ima tu zemalja
nije ga spasila.... Rusija je antiteza americi... odnosno bili su sovjeti... danas rusija već ima daleko manje udjela u svemu ali ipak kao direktni konkurent americi ipak nije ni čudno bar meni a Južna amerika nije dala jer je kao što sam rekao pod pritiskom američke vlade... čak štaviše, ova država koja je povukla dozvolu.. tu je glasnogovornik bio sam predsjednik države koji se izvinjavao i govorio da je greška u papirologiji ili šta već
DAV
Davor  
 27.07.2013 u 23:08

Lik je kul
SpAgEtE SpAgEtE   27.07.2013 u 23:09

Veoma zanimljivo,aj daj jos koji tekst,zanimljivo mi
Cranium Cranium   27.07.2013 u 23:09

Edy (27.07.2013/21:04)
nije ga spasila.... Rusija je antiteza americi... odnosno bili su sovjeti... danas rusija već ima daleko manje udjela u svemu ali ipak kao direktni konkurent americi ipak nije ni čudno bar meni
Upravo zbog tog shablona Sovjetski savez - Amerika je cudno sto sada Rusija spasava Americkog spijuna. Ceo period hladnog rata je bio u znaku trke u naoruzanju, ALI I U SPIJUNSKIM SKANDALIMA. Ko danas garantuje Rusiji da ovaj Snowden igra cistu igru? Ja da sam Putin rekao bih, MRSH BRE !
SpAgEtE SpAgEtE   27.07.2013 u 23:11

I ja da sam Putin Kralj,Ja bih rekao Mrs bre u 6 lepih stvari :xD

Forum početna