Dva modema na jednoj mrezi
Forum Tehnologija Internet

FoX FoX   01.06.2014 u 23:33

Dva modema na jednoj mrezi?Da li je moguce?Problem je sledeci:Velika kuća,hoću da izbegnem kupovinu 20-30m kabla,provlačenje itd..pitao sam ove u sbb-u ali mi oni kažu da je to moguće ali samo ako taj drugi modem ide na poseban račun..To ne dolazi u obzir...bežičnu mrežu hoću da izbegnem u ovom slučaju...brzina neta je 10mb/s ..ako kupim modem da li će biti nekih problema i da li će to prepoloviti brzinu?Hvala unapred na odg
Welicak94 Welicak94   01.06.2014 u 23:58

FoX, zar jedan modem (ruter) ne moze da pokrije celu kucu sa signalom? Sorry nije neki koristan post, al cisto pitam
FoX FoX   02.06.2014 u 00:43

Welicak94 (01.06.2014/23:58)
FoX, zar jedan modem (ruter) ne moze da pokrije celu kucu sa signalom? Sorry nije neki koristan post, al cisto pitam
Pa u mom slučaju ne može Ogromna je kuća,u jednom delu kuće(na spratu) se nalazi i modem i ruter a u drugom delu se net hvata bežično i jako je slab signal...Mogu ja da kupim neki jači ruter i signal bi bio jači ali mi to ništa ne znači...hoću da i drugi deo kuće ima mogućnost povezivanja na net preko kabla...
SRB
Srbenda  
 02.06.2014 u 03:30

Navedi modele rutera i modema. Ako modem podrzava wireless bridge mozes taj ruter da spustis dole da ga ne vezujes preko kabla. U svakom slucaju tebi ne trebaju dva modema nego jos jedan dodatni ruter. Svaki ruter podrzava wireless bridge pa tako mozes da ih umrezis bez kabla.
SRB
Srbenda  
 02.06.2014 u 03:44

Ovako sam to zamisljao (dva rutera + modem): bild.me/bild.php?fi ... a.PNG
FoX FoX   03.06.2014 u 23:51

Ali ja hocu da ih umrezim sa kablom bezicno mi nista ne znaci posto je jedan ruter kod mene a taj drugi bi bio na drugom kraju kuce,signal bi bio slab...

Hteo sam jos jedan modem jer na drugom kraju postoji kabl od kablovske&interneta (nije mi potrebno 20-30m UTP kabla u tom slucaju) i onda kad taj modem prikljucim ,na njega nakacim ruter znaci 2modema 2rutera

Da li je moguce 2 modema na jednu mrezu?To me najvise zanima.

Inace,Problem sam resio,valjda jedva ali posle 2,3h mucenja i guglanja resio sam(uz pomoc gugla naravno)...E ovako...

Posto vec imam jedan ruter koji ne koristim njega sam stavio na drugi kraj kuce.Povezao sam MODEM sa tim ruterom(25m kabla).

I radilo je par minuta sve ok,dok nisam povezao 2 uredjaja na taj ruter..IP adrese su pravile problem,pretpostavljam??

I onda sam nasao na guglu info da treba da povezem RUTER-RUTER a ne MODEM-RUTER(kao sto sam ja uradio)..

Na glavnom ruteru ostavim DHCP ukljucen a na drugom iskljucim DHCP.I rutere povezem preko LAN porta a ne LAN(Glavni ruter)----> WAN port (drugi ruter)...I eto sad radi ok,brzina je odlicna...samo se plasim da opet ne dodje do nekog problema npr. da zezaju ip adrese itd..ali mislim da nema logike da zeza IP jer drugi ruter sad dobija dinamicke IP adrese od prvog rutera...
Roky Roky   04.06.2014 u 00:42

FoX, skidam ti kapu i daj boze da ti radi do bozje kuce.
Welicak94 Welicak94   04.06.2014 u 01:34

FoX, hahaha koji ajnstajn jbt
Svaka cast za kombinaciju ja se zbunip dok sam citao samo
SRB
Srbenda  
 04.06.2014 u 02:22

Da si odmah pogledao topologiju mreze na mom linku iznad ne bi se mucio Problem je sto i ti sam nisi znao sta hoces od svoje mreze.
Uglavnom, ako si pravilno podesio opsege ne bi trebalo da te zezaju IP adrese. Na jednom ruteru stavis 192.168.0.1 a na drugom 192.168.1.1 i ukljucis DHCP. Kabl iz prvog rutera ide u wan port drugog rutera to ti je vec jasno... Ovo sto sam naveo su podesavanja za lan dok u wan delu drugog rutera stavis da automatski preuzima podesavanja (dinamicka ip) a verovatno isto tako stoji i na prvom ruteru.
EDIT: Nekad ces morati da podesis DNS i NAT-ovanje da bi komp/ruter znao kako da izadje na net, normalno mada to sve zavisi od provajdera.
FoX FoX   04.06.2014 u 09:39

Ali fora je sto ne ide u WAN port nego u LAN port i DHCP na drugom ,pomocnom ruteru iskljucim i onda nema potrebe da cackam IP na drugom ruteru jer sad drugi ruter prima dinamicke IP od prvog,glavnog rutera

Nego srbo,da li je moguce imati 2modema na jednoj mrezi?