Najbolji filmovi sa zombijima
Forum Zabava Film


atom atom   29.04.2015 u 22:12

Dakle,napraviću neku listu filmova sa zombijima,koji su po mom mišljenju dobri.Ali pre nego što počnem,da objasnim šta je to zombi.


Po Afričko-Karipskom vudu verovanju,zombi je mrtav čovek čiju je dušu zaposela neka druga sila,ili crna magija i tako se vratio u život.Holivud je kasnije izmišljao dosta verzija o zombijima,na primer po Holivudu,zombi se može postati preko nepoznatog virusa nekog besnila :xD ili ako vas ugrize zaraženi zombi pa tako i vi postanete zombi.

Pređimo na filmove,ovo su najbolji:

1.Dawn of the Dead(2004)

2.28 days later(i nastavak 28 weeks later)

3.The Walking Dead(nije film nego serija,ali najbolja)

4.I am legend(2004)

To je odprilike to :xD Ako znate neke dodajte ih.
atom atom   29.04.2015 u 22:17

E da,i Resident Evil(svi delovi)
FoX FoX   29.04.2015 u 22:36

Shaun of the dead,nisam gledao ali kazu da je ok ...zombi-komedija (ovo drugo me ne privlaci kad su ovakvi filmovi u pitanju..)

Da,Dawn of the Dead je dobar(inace remake filma iz '68).

I am legend bih ja stavio na drugo mesto(odlican film po meni,ali fali mu nesto da bi bio najbolji zombi film).

Nisam gledao Resident Evil..odgledao pre trailer,ali me nije privukao

Land of the Dead bih dodao na ovu tvoju listu(isto remake filma iz '68 - Night of the Living Dead)

ovaj iz '68 nisam gledao ali ima dobru ocenu na imdb.
atom atom   29.04.2015 u 22:38

Da,dobar je I Am Legend,ali je glupo jer su zombiji kompjuterski urađeni.
FoX FoX   29.04.2015 u 22:43

Pa ne primecuje se u filmu,dobro su odradjeni

Gledao sam jako davno neki film tako iz 50,60,mozda je bas ovaj night of living dead,nznm...bas je dobar,jest da su efekti bzvz ali uospte nije los film
atom atom   29.04.2015 u 22:48

Night of the living dead,je ono kad su neki tinejdžeri u nekoj kolibi i kad ih napadnu mrtvi?Gledao sam i ja ali davno,glupi efekti ali atmosfera filma da se usereš :xD
Cranium Cranium   29.04.2015 u 23:01

Nije stvar u efektima, nego u atmosferi filma. E pa fox, najbolji "zombi" film je "Rec"
Mada nije šabloniziran kao kod Amera. Španci su dali svoje verzije.

Nažalost po tebe, film je Španski. Ahahahahahahah.

Film je haos. Kao da si tamo.
atom atom   29.04.2015 u 23:04

Cranium (29.04.2015/21:01)
Nije stvar u efektima, nego u atmosferi filma. E pa fox, najbolji "zombi" film je "Rec"
Mada nije šabloniziran kao kod Amera. Španci su dali svoje verzije.

Nažalost po tebe, film je Španski.
E ima i Francuski ''La Horde'' isto mnogo dobar
FoX FoX   30.04.2015 u 00:11

atom,nije onda taj ovde su neki stariji ljudi neko brdo itd..i u tom filmu je atmosfera prava,to mi se i svidelo
kran,pa nisu nesto bitni efekti,ali kad se spoje efekti i atmosfera onda dobijes odlican film

aaaah moram da pogledam taj REC da vidim da li je bas najbolji
Cranium Cranium   30.04.2015 u 02:49

Meni jeste. A ja nikad nisam prevario. (Ahahahahaha, koja laaaž) Found Footage film je, ali mnogo zanimljiv i nabijen atmosferom. Enterijer je scary sam po sebi. Nemam pojma, ako zaobidješ Španski koji ne voliš, može da bude jako zanimljiv. Isti si kao glupi Ameri. Ne glup, nego tražiš sve na Engleskom.

Ja sam gledao jedan film na Estonskom. Ahahahahahah, boooli me uvo brate.

Forum početna