Film direktori
Forum Zabava Film


Edy Edy   19.09.2020 u 21:10

Koji je vaš najdraži direktor(ica)? Kojeg nevolite? Zašto?

Često direktor i producer znače više nego glumci i produkcijske kuće. Jer vidim ovih dana ljudi kažu "netflix napravio, mora da valja", ali bilo koja produkcijska kuća napravi svašta, od dobrog do lošeg. Mislim da ima više smisla uzet u ubzir direktora.
Edy Edy   19.09.2020 u 21:30

Jedan od najboljih pisaca i producenata po meni je Frank Darabont, koji je bio direktor i pisac za The Green Mile i The Shawshank Redemption, dva najbolja filma koja sam gledao ikad.

Dok recimo imamo Quentin Tarantino, kojeg uopšte ne volim. On je radio stvari kao Pulp Fiction, Kill Bill (sve one mislim), Django Unchained i sl. Taj neki cheap comedy.

Ili recimo Zack Snyder, lik koji je uništio DC comics, dok imamo marvel filmove koji su uspjeli na sve strane, njegovi filmovi sa Batmanom i Supermenom su prema kritičarima i reviewima užasni. Inače Synder je poznat po filmovima kao Man of Steel, Batman v Superman, Watchmen i 300. Jedino dobri po meni je taj zadnji, i to jer lik jedino zna da pravi gothic scene, što više krvi i brutalnosti ima to bolje Snyder to snimi, inače ne valja mu rad ništa.

Christopher Nolan je odličan, filmovi kao Memento, Following, nekoliko dobrih batman filmova, Inception i Interstellar, i po meni najbolji njegov, The Prestige sa Hugh Jackmanom, Christian Baleom i Scarlett Johansson.

Jedan od najpoznatijih je vjerovatno Steven Spielberg, lik je napravio sve živo Ima propalih i loših, ali ima stvarno dobrih stvari, posebno njegovi stariji filmovi: ET, Catch Me If You Can, Schindler's List, Jurrasic Park i sl.
PARTYzan PARTYzan   19.09.2020 u 21:31

Slična tema postoji pa da se ne ponavljam kopiraću blackfoxwap.tk/forum/2 ... telji
Omiljeni su mi zbog specifičnog autorskog pristupa. A nisam ljubitelj Tarantina kao reditelja. Mada zanimljivo svidela su mi se 2 filma gde je producent. Njegovi filmovi su 2much za moj ukus, pretenciozni, shizophreni bez preke potrebe
PARTYzan PARTYzan   19.09.2020 u 21:33

Ahaha sad vidim da smo u isto vreme napisali da nam je Tarantino neomiljen

Forum početna