Rat u Ukrajini
Forum Politika Svet

Edy   16.04.2022 u 17:17

Moja poenta:

Možda ne bi trebali navijati za Rusiju već za Ukrajinski narod. To što se isti bori za ukrajinu i politiku koja je prozapad je manje zlo, volili vi NATO ili ne.
Ovo je zadnji post sa prethodne strane.
PARTYzan PARTYzan   16.04.2022 u 18:39

Kao što rekoh, svi subjektivno navijaju ili za NATO tj Ukrajinu (krijući se iza naroda kao žrtve tj šireći svest o selektivnoj pravdi, a nisu imali empatiju za narode žrtve brojnih NATO agresija) ili Rusiju Nisam ja opravdao aneksiju Krima već konstatovao kako je došlo do toga. Tako da ni slovo svemu što sam do sad napisao o ratu u Ukrajini ne bih dodao niti oduzeo. ... "I to je sve ..."

Ovo da srpski jezik nije zaseban od bosanskog je još manje smisleno. To je isto kao reći da engleski nije zaseban od kanadskog, američkog ili australijskog. Pa Irci, Velšani i Škoti su manje razumljivi Englezima od Amera ali svi nabrojani nisu iskomplexirani, pa potirući svoje sličnosti sa bližnjima kreiraju lažni identitet. Ili izmišljaju neologizme (kovanice) samo da bi po svaku cenu napravili drugačiji jezik. To čiji je jezik realan a čiji imaginaran nije stvar subjektivnog doživljaja već istorije lingvistike. Onaj koji se isto tako zvao ne decenijama već vekovima unazad je jezik. Ne msm da je ovo nešto gde postoje ovakvi ili onakvi argumenti, situacija je kristalna, crno-bela (evo i derbi je u toku ) tako da ne bih više o ovome da se ne vrtim u krug ...
Gendza Gendza   17.04.2022 u 19:41

kako god da se zavrsi ovaj rat a cini mi se da nece skoro narod ispasta. i ta vojska sto gine i to su ljudi kojima je to posao i tako hrane svoju porodicu.