Rat u Ukrajini
Forum Politika Svet

FoX FoX   07.03.2023 u 17:38

Baš se odužilo i neće se izgleda brzo završiti. Kao da su se svi dogovorili da ovo traje godinama... Sad da stanu obe strane, mislim da je nerealno. Ovaj glumac Zelenski (marioneta) neće da popusti a Putin još manje. 
Zanima me da li bi došlo do prekida kada bi Ukrajina obustavila sve veze sa zapadom i dala neke garancije da je ta priča sa zapadom gotova? Čisto sumnjam. Pokazalo se da im se ne može verovati...
Cranium Cranium   08.03.2023 u 18:52

FoX (07.03.2023 / 16:38)
Baš se odužilo i neće se izgleda brzo završiti. Kao da su se svi dogovorili da ovo traje godinama... Sad da stanu obe strane, mislim da je nerealno. Ovaj glumac
Sa ovom agenturom nikako, jedino ako dodju neki drugi koji ce zbaciti ovu vladu i Zelenksog pa da se mire. A to ce trajati decenijama. Kao sa Cecenima. Problem je sto su ovi placeni da nastave rat dokle god zapadu odgovara. A rat odgovara i Rusima i Americi. Amerika prodaje oruzje i sve vise veze Ukrajinu za sebe zajmovima. Rusiji jer unistava NATO paktov arsenal, bar evropski NATO koji je i glavni Rusijin problem. A kada se rat zavrsi videcete koliko je ovo ustvari katastrofa za pravoslavni svet.
zenon zenon   19.05.2023 u 16:46

Uništavanje municije sa osiromašenim uranijumom, koju je Zapad isporučio Ukrajini, dovelo je do pojave radioaktivnog oblaka koji se već kreće ka Evropi.

Ovo je izjavio sekretar Saveta bezbednosti Rusije Nikolaj Patrušev na sastanku u gradu Siktivkaru u Rusiji.

Takođe je kazao i da je u Poljskoj već zabeležen porast radijacije.
Cranium Cranium   20.05.2023 u 22:22

zenon (19.05.2023 / 14:46)
Uništavanje municije sa osiromašenim uranijumom, koju je Zapad isporučio Ukrajini, dovelo je do pojave radioaktivnog oblaka koji se već kreće ka Evropi. Ov
Ko im j**e mater, sami su krivi. Sta saljes osiromaseni uranijum u ratnu zonu. Trebali su Rusi da roknu taj tovar pre nego je stigao u Ukrajinu. Majku im j**em bolesnu. Svesno saljes zabranjeno oruzje u rat koji nije tvoj i izigravas mirotvorca. Fuj.
Cranium Cranium   20.05.2023 u 22:34

Meanwhile privatna vojska osvojila Bahmut, grad od 70k stanovnika (sada mozda nema ni 5000). Grad u koji je Ukrajina ulozila milijarde dolara i desetine hiljada zivota svojih vojnika. Za sta? Da bi svakako izgubili. A wagner? Wagner cine ruski robijasi i gangsteri koji su svoju slobodu resili ovako da kupe. Ako prezive rat, slobodni su ljudi. Nemaju sta da izgube. Prosto se plasim za sudbine ovih ljudi kada se sve ovo zavrsi. Uzasno mi je da neko posalje robijasima i dilerima, ubicama ponudu koju ne mogu da odbiju. Idete na obuku, pa u rat protiv vojske koja ratuje vec 10 godina i koja je prekaljena. Sta mislite koliko njih nije uopste ni htelo da ide u rat? Kome ce oni da nedostaju ako poginu? Kao oni su krimosi, ko im j**e mater. Uzaaaasss sta rat izazove. I evo 9 meseci nakon pocetka bitke za Bahmut wagner je kompletno osvojio grad. Dok je ruska vojska rokala skladista i unistavala nato municiju, njeni robijasi su ginuli umesto ruskih vojnika. Rusi se ozbiljno pripremaju za sve scenarije. Na ovome se vidi koliko su ludi.
Shone Shone   24.06.2023 u 10:46

Wagner sad presao na ukrajinsku stranu Krece napad na Moskvu.
Cranium Cranium   24.06.2023 u 11:41

Shone (24.06.2023 / 08:46)
Wagner sad presao na ukrajinsku stranu Krece napad na Moskvu.
Ne lupetaj brate
Cranium Cranium   24.06.2023 u 12:03

Desilo se ono o cemu sam strahovao. Kome ce robijasi nedostajati ako umru? Posluzili su svrsi, i na njih se ne gleda isto kao i na ruske vojnike.

Sta se zapravo desilo? Nakon sto su osvojili i predali Bahmut ruskim snagama bezbednosti, grupa wagner je dislocirana negde u pozadinu fronta. Da se ne gadjamo gradovima, nije ni bitno. Tu imaju bazu za treninge, komandni centar i slicno. Dali su ljudima voljno da se malo odmore od rata. Medjutim pocinju pritisci na grupu. Do kraja juna svi moraju da potpisu ugovore sa ministarstvom odbrane. I tako bi ih stavili pod kontrolu jer da se ne lazemo wagner kao privatna vojska mnoogo lelemudi. Jesu oni na frontu dokazali hrabrost, ali kao privatna kompanija ne smes da se ponasas tako prema drzavi. Zahtevali su oruzje, municiju, podrsku avijacije. Previse se uzdigao taj njihov lider. Istripovao se da je drzava. I to rusi ne dozvoljavaju, iako cene sta je sve wagner podneo. (i ovi wagnerovci su rusi, samo sa margine, gangsteri) E sad ide zaplet, wagner odbija da udje u sastav vojske rusije jer naravno....prestace da postoji....samim tim, njihov lider prigožin gubi uticaj, gubi novac koji stiče kao ratni profiter. Predlog ruskog ministarstva se odbija i dolazi do eskalacije. (Moje mišljenje)

Rusi šalju poruku koju je Prigožin itekako shvatio.

Padaju rakete na kamp Wagnera i gomila boraca biva ranjeno i ubijeno. Wagnerovci tvrde (i što je najjače ja iskreno verujem da je istina) , da su im rakete doletele iza ledja. Od strane majke rusije.

Prigožin se kupi i sa svojim jedinicama ulazi u Rostov. To je pogranicna oblast, ali malo juznije. Blokira vojne objekte i zahteva da mu dodje ministar odbrane Šojgu i da mu se objasni zašto se puca na njih.

A znamo da Šojgu ide tamo samo ako mu Putin naredi, jer Šojgu itekako ne voli "vlasnika" Wagnera jer smatra da je ratni profiter i da je pijavica. A ako mene pitate, Putin će staviti do znanja svima da nema zezanja sa vojskom. Nedaj boze da naredi stvarno ono sto je rekao malopre u obracanju javnosti. Da ce uspostaviti red i mir u Rostovu.

Moje misljenje je da ce ruska armija uskoro dobiti veliki broj novih ugovoraca, jer sve sem tog ishoda je katastrofa po te jadne ljude koje koriste svi. Prigožin kao ratni profiter koji će nakon ovog rata ako ga preživi biti milijarder, i ruska država koja koristi robijaše da bi sačuvala živote običnih rusa. Čak se ni ne trudi da na njih gleda kao na sebi ravne. Bukvalno kao zatvorska pobuna. Pobiće ih sve u krajnjem slučaju i tjt. Strahovito mi je što velika većina ljudi to ne vidi kao ja. Rat je užasna stvar.
Shone Shone   25.06.2023 u 13:04

Tresla se gora, rodio se mis. Kako ce sad rusi bez wagnera? Da li ce prigozin posle svega da opet ratuje za rusiju? 
Cranium Cranium   26.06.2023 u 17:44

Shone (25.06.2023 / 11:04)
Tresla se gora, rodio se mis. Kako ce sad rusi bez wagnera? Da li ce prigozin posle svega da opet ratuje za rusiju? 
Wagnerovci koji nisu bili u "pobuni" ulaze u sastav vojske rusije. Oni koji su bili u pobuni nece moci jos neko vreme da budu u vojsci, ali za njih ce se naci neko mesto sigurno, ako budu zeleli da nastave sa ratovanjem. Prigozin je presao u Belorusiju i tamo ce se sigurno pozabaviti beloruskim bezbedonosnim snagama. Rekao sam da wagner kao sto je sada mora da se rasformira i tako ce i biti. Desice se to da ce vojska rusije sada morati da krene ozbiljnije u rat. A wagner cini samo 10% snaga koje rusija ima u ukrajini, bez njih se itekako moze. Da ne spominjem vojsku koju Rusija ima, zanemarljiva cifra za njih. Ne brinem se uopste.

Forum početna