Najoblji Sci-Fi film po vama?
Forum Zabava Film


Prikaži rezultat ankete
atom atom   20.03.2016 u 20:01

Glasajte
Welicak94 Welicak94   20.03.2016 u 21:28

Terminator
FoX FoX   20.03.2016 u 22:45

aaa ima brdo dobrih sci-fi filmova
Ovih dana cu napisati 10-ak filmova koji se meni najvise svidjaju
Ove filmove sa liste...glasao samm za terminatora matrix jeste dobar,ali nekako...nije mi za ovu listu
Zvezdas Zvezdas   20.03.2016 u 23:14

isto glasao za terminatora bolji je od matrix-a
atom atom   20.03.2016 u 23:25

Fox kako nije,Matrix je sci fi film. Inace meni su svi filmovi sa ove ankete vrh,ali sam ipak glasao za Matrix.
FoX FoX   21.03.2016 u 00:15

Pa jeste ,nego mi nekako manje sci fi od ovih u listi nznm tako ga dozivljavam
Welicak94 Welicak94   21.03.2016 u 00:20

Ima mnogo boljih sci-fi filmovi od navedenih ;) Ja sam glasao za Terminatora, jer je meni Terminator meni inace omiljeni film Ali znam da nije najbolji. Npr, "Dan nezavisnosti" , "Predator" su meni bolji od MAtriksa... Ja inace Matriks ne volim, ne znam zasto. "Blejd" je takodje dobar film... A vidim "Total Recall" , to "Totalni opoziv" od Svarcenegera? Taj film je po meni cista glupost Kako god, u listi je moglo biti boljih ponuda
"
atom atom   21.03.2016 u 09:24

Blejd je horror a ne sci fi Total Recall je bas dobar film,ali svako ima razlicit ukus.Ja ne kapiram kako nekom Dan Nezavisnosti moze biti bolji od Matrix-a
Edy Edy   21.03.2016 u 11:14

Nijedan od navedenih Nekada bih rekao Matrix iz prve, ali kada čovjek malo razmisli, ima ih drugih koji su isto tako zaslužili mjesto na ovoj listi.

Ako moram glasati za jedan iznad, glasat ću za Matrix.

Mada evo nekoliko filmova koje bi mogli da lagano prevaziđu matrix:
- Donnie Darko
- Back to the Future
- Primer

Ovi iznad su svi time-travel filmovi doduše Obožavam taj subgenre

Ali ima mnogih drugih koji, zavisno od kriterija možemo da lejblamo kao najbojli Sci Fi film ikad. Kao što su recimo Wall-E, ili The Iron Giant. Iako su animirani, sci fi je sci fi Da ne spominjem tonu stvari koje ti nemaš na ovoj listi kao Children of Men, ili neke sci-fi drame kao Eternal Sunshine of the spotless mind i X-PAX.

Da ne pričam o svim ovim outer-space filmovima kao Gravity, Interstelar, The Martian itd. A ovo su samo noviji. Ili o filmovima sa superherojima, mada je to više pure-fiction neko sci-fi ali nije na odmet.

Sve zavisi gdje povučeš granicu između 'fiction' 'i science fiction'
Edy Edy   21.03.2016 u 11:49

@atom (21.03.2016/08:24)
Blejd je horror a ne sci fi Total Recall je bas dobar film,ali svako ima razlicit ukus.Ja ne kapiram kako nekom Dan Nezavisnosti moze biti bolji od Matrix-a
Blejd Je Sci-Fi/Fantasy, ima elemenata i horrora, većinom kada je u pitanju 'gore', ali to ne mjenja činjenicu da je film o neovampiru I da dosta filma objašnjava kako je on nastao, enzimima koji potiskuju njegovu želju za krvlju itd.

Više je Fantasy nego Sci fi, ali u tom slučaju Urban Fantasy. Mada dodiruje Sci Fi bar djelimično Nijedan film nije samo 'jedan genre'. Teško je grupisati filmove.

PS: koji Total Recall? Imaš dva, ako nisi znao. Remake i orginal. Drugačiji plot imaju

Forum početna