Koji film ste poslednji gledali?
Forum Zabava Film

FoX   14.12.2021 u 19:04

Captain Phillips (2013) 

Opis: Po istinitoj priči Kapetana Ričarda Filipsa. Filips (Tom Hanks) dobija upravu nad teretnim brodom, koji od luke u Salali (Oman) treba da dođe do Mombase (Kenija). U Adenskom zalivu, on i članovi posade izloženi su napadu mladih i nasilnih somalijskih pirata.

Nije loš. Drži pažnju.

6.5/10
Ovo je zadnji post sa prethodne strane.
Welicak94 Welicak94   09.01.2022 u 00:28

Ja sam upravo pogledao "Rear Window" iz 1954. godine...
Režija: Alfred Hičkok;
Film sam našao u nekoj random listi TOP50 misterija svih vremena, među hrpom filmova koje sam već i gledao, odlučio sam da pogledam i ovaj film, kultnog režisera...
Film čista smorčina. Misterija nula. Protraćena dva sata života.
Welicak94 Welicak94   09.01.2022 u 14:18

The Nice Guys (2016)
Ništa preterano, ali dobro za pogledati. Solidna akciona komedija.
Pozadinska priča me baš i nije privukla, ali realizacija nije loše ispala.
Ja ostavljam 7/10.

Edy Edy   09.01.2022 u 20:38

Replicas (2018)

Preporučujem da ne čitate imdb opis, poprilično je spoiler, ne znam ko ga stavi tamo.

Keanu Reeves je glavn lik... Film nije loš, odnosno priča, i scenografija su dobri, ali gluma je užas. Keanu je ovdje čisto jer je Keanu, nikako ne odgovara ovoj ulozi. Mislim da je Mark Wahlberg ili neko takav glumio ovdje, bilo bi puno bojle, ali Keanu... pa i nije neki glumac, a ovdje čitav film je manje više o njemu. Ima scena u filmu gdje se pojavi robot (nije neki spoiler, imate robota u prvih 3 minute filma), i mogu reći da robot mi se čini da ima više ličnosti nego ovaj lik što ga glumi Keanu.

Tako, da ću razdvojit ocjene za ovo:

- Gluma: 3/10
- Priča: 8/10
- Scenografija: 7/10

Na kraju: 6/10, mada može i 7 i 5, u neku ruku.

Inače, film nije horror na imdb, ali ti mogu odmah reći da me je istravio. Ne zbog scena, jer mene iskreno ne istrave toliko "gore", krv i takve stvari, već one suptilne stvari, u ovom slučaju sama priča, i njegova žena, odnosno glumica i njen prikaz šta joj se dešava... to me je držalo koji sat budnim.
Welicak94 Welicak94   09.01.2022 u 23:17

Promised Land (2012)
U glavnoj ulozi Met Dejmon. Radnja filma dosta liči na čitavu situaciju sa litijumom kakvu imamo kod nas. Od mene pozitivni utisci. 8/10 za film... Ali nažalost isuviše istine u onome, samo što je u filmu u pitanju "prirodan gas".
atom atom   15.01.2022 u 17:58

The Purge Anarchy

Opis: Godina je 2023,Amerika je postala preporođena država". Nezaposlenost i kriminal su na jako niskom nivou,a da bi sve to ostalo tako,vlada jednom godišnje organizuje takozvano "Pročišćenje",,događaj koji traje 12 sati,i u kome su sve kriminalne aktivnosti legalne, uključujući i ubistvo. Policija i hitna pomoć tu noć ne reaguju na pozive.

Dosta bolje od prvog dela,ovde je režiser napravio pun pogodak. Nisam samo skapirao kraj,malo mi je nejasan,mogao je produžiti film par minuta i dati šansu glavnom liku da objasni njegov postupak(ko je gledao zna na šta mislim). Generalno,dobar film i mnogo bolji od prvog,od mene ima 8/10.
Welicak94 Welicak94   16.01.2022 u 23:17

Angel of Mine (2019)
Moja ocena: 4/10
Najvise me razocarala predvidivost filma i cinjenica da onako bas i nije u stvarnosti.
Ne bih preporucio za pogledati, a ko misli da bi mu se svidelo, neka ostavi utiske. ;)
Igorvs Igorvs   19.01.2022 u 17:25

Prеlomno vrеmе
Еpskа pričа po istoimеnom romаnu Аntonа Dončеvа, o svе­to­gor­skom mo­nа­hu Аli­gor­ku i frаn­cu­skom plе­mi­ću prе­o­brа­ćе­nom u islаm, o rа­zа­rа­nju i po­tur­čе­nju ro­dop­skе do­li­nе u lе­to 1668. godinе.
Edy Edy   pre 6h u 21:33

Hitman's Wife's Bodyguard

Nije loš action flick, ali i nije nešto specijalno. 6.5/10