Xiaomi telefoni
Forum Tehnologija Mobilni telefoni


FoX FoX   10.11.2022 u 20:34

Welicak94 (09.11.2022 / 18:52)
Nakon 4 godine korišćenja Xiaomi telefona, odlučio sam da odustanem od te marke i pređem na neku drugu. Razlog je jednostavan, dojadio mi je i nažalost, Xiaomi
Pozdravljam odluku
Bagovit je šaomi. Ćale i keva imaju isti model, redmi 8 pro, ako se ne varam.
Ćaletu sam skoro vraćao fon na fabričko. Telefon je totalno poludeo. Iznenadna gašenja, čest boot u recovery mode, spor... Fabričko resetovanje je rešilo problem. Iako je proces dosta smarajući jer sam morao sve fajlove da bekapujem pa kasnije da vraćam sve (razlog - fon ne podržava sd karticu...).

Kevi skoro nije hteo da se puni fon... Nekoliko puta sam gasio i palio fon i na kraju sve ok, puni se. Ali iste simptome pokazuje. Tako da će i tu morati da radi resetovanje.

Zaključak, Xiaomi ima dosta nestabilan sistem. Česti apdejti izgleda ne pomažu nego odmažu.

Ja ostajem pri soniju. Možda sam staromodan ali meni ovaj Sony X Compact i dalje vrši posao i prezadovoljan sam. Jedino baterija malo smara, jedva izdrži jedan dan pri čestom korišćenju, ali šta očekivati od telefona starog 6,7 god.
atom atom   11.11.2022 u 09:19

Ja ne znam kako, ali ja nemam problema sa Xiaomi telefonima. Moj prošli Redmi 7 i dalje radi a nema šta mu nisam radio, doduše malo sporije jer ima samo 3gb rama ali šljaka dobro bez gašenja i bagova. Ovaj sada što imam Mi 10T Lite radi perfektno, nema problema. Sa druge strane, snajka mi ima Redmi Note 8, i jednom joj je pobeleo ekran kdok je bio na punjaču, međutim ovi u servisu kažu da je to do veće voltaže punjača a ne do telefona. Tako da, ne verujem da ću prelaziti na druge marke skoro. Možda nekad uzmem RealMe jer ih hvale dosta u poslednje vreme.
Edy Edy   22.11.2022 u 17:11

Ja prešao na Samsung.

Najveća greška koju sam napravio.

Puno skuplje, ni za šta. I Samsung ima svoj shovelware. Isto mi čudo dođe kao i MIUI. Samo sam mogao proći jeftinije da sam nastavio sa Xiaomi.

Sljedeći mi je opet Mi, kada zatrebalo.
Edy Edy   22.11.2022 u 17:14

FoX (10.11.2022 / 19:34)
Pozdravljam odluku Zaključak, Xiaomi ima dosta nestabilan sistem. Česti apdejti izgleda ne pomažu nego odmažu. Ja ostajem pri soniju. Možda sam staromoda
Prije će biti da ti je otac nešto stisnuo da ne treba, čim je fabrički reset vratio na normalu.

Znam iz iskustva.

Isto bi ti zaštekao da si mu stavio Samsung u ruke.

Eh Sony... možda druga priča, nisam upućen koja im je varijacija na android. Najbolji fon koji sam ikad imao je vjerovatno bio Sony, pa se ne čudim.

Mada... skupo
FoX FoX   25.11.2022 u 18:25

Edy (22.11.2022 / 16:14)
Prije će biti da ti je otac nešto stisnuo da ne treba, čim je fabrički reset vratio na normalu. Znam iz iskustva. Isto bi ti zaštekao da si mu stavio Sam
"Hoće centrala jednom da pogreši..."
Ali više puta mu se to dešavalo. Više od tri puta.
Jedino ako ne postoji neka VOL + VOL - kombinacija za boot u recovery mode, pa je moguće da je u džepu stisnuo. Ali čisto sumnjam.

Meni neka logika kaže da postoji mogućnost da je apdejt softvera negde zakazao pa je fabrički reset otklonio problem. Baš često izbacuju apdejte pa se potkrade neki bug sigurno.

Nije ni Sony cvećka što se softvera tiče ali za ovih 5,6 god. koristeći Sony, nijednom nisam imao problem. Za novije njihove telefone ne znam. Da su skupi, skupi su i slažem se da je odnos cene i specifikacije kod njih precenjen ali mislim da je kvalitet dobar. Zato mislim da ko hoće Sony telefon, bolje da dobro istraži i kupi polovan. Ja sam kupio do sad 3 polovna Sonija i sva tri su bila super očuvana
Welicak94 Welicak94   25.01.2023 u 19:48

Samo da javim da sam zvanično prešao sa Xiaomi-ja na OnePlus!
Nord 2 5Gb
FoX FoX   28.01.2023 u 02:15

Zadovoljan si? Super  Valja isprobati i druge proizvodjače.

Samo mi nisu jasni ovi novi telefoni. Ogromni a nemaju slot za micro sd... u vremenu kada jedna fotka zauzima 10+ mb. Jeste da postoje cloud servisi (nisam fan istih), ali ništa bez micro sd

P.S. Malo sam istražio, i da, kao što sam i  mislio, razlog je zarada...
"Razlog zbog kojeg se proizvođači pametnih telefona odriču slota za micro SD kartice u svojim uređajima, posebno na skupljim telefonima, je novac.
Proizvođači ne mogu naplatiti premiju za slot za SD karticu, ali mogu naplatiti 100$ više za nekoliko dodatnih gigabajta flash memorije."  Evo vam šipak od mene  za 100$ kupim sd karticu od 512GB
Welicak94 Welicak94   29.01.2023 u 01:00

Nažalost, nemam ni SD karticu, ni 3.5mm ulaz... Postoji i slabiji model OnePlus Nord-a sa znatno lošijim kamerama i procesorom, ali ima i MicroSD i 3.5mm audio izlaz. Čak su im cene identične. Tako da je ovde bilo "ili ili".

Što se telefona tiče, izuzetno sam zadovoljan sa ovih par dana korišćenja. Doduše i znao sam šta kupujem, jer sam baš ovaj "Nord 2" preporučio prijatelju pre pola godine i potom se i sam uverio u odličan rad telefona.
Glavna kamera radi odličan posao, procesor i memorija su izuzetno brzi tako da sve radi fluidno. Baterija sa već dobijenim punjačem od 65W napunjena je bukvalno za 30min. Da, da, punjač od 65W uz telefon. Tako da, uistinu nema ulaz za MicroSD i 3.5mm ali ima adute i prihvatio sam te kompromise.

Doduše, nisam uzeo verziju od 12/256 Gb, jer sam već pregazio cenovni zahtev koji dajem za telefon, ali mislim da ću se snaći i sa 128Gb.
Cranium Cranium   29.12.2023 u 19:15

Kupljen Redmi Note 12 Pro.

8 GB RAM (plus mozes da dodajes jos od memorije), 256 GB interna, 108 MP kamera. Videcemo, prosli mi trajao 3 godine. Nije secnuo, ovaj je jos dosta dosta jaci
FoX FoX   30.12.2023 u 10:19

@Cranium, Kako mu dodaješ RAM to me baš zanima

Forum početna