Squid Game (2021-)
Forum Zabava Serije

FoX FoX   01.10.2021 u 00:16

Squid Game (imdb) *netflix
Priložena slika:

Žanr: Drama, Akcija, Avantura
Zemlja porekla: Južna koreja
Broj sezona: 1 (za sada 9. epizoda)
Trajanje epizode: 50min-1h
Link za preuzimanje prve sezona: Squid Game-S01 (korean) | Squid Game-S01 (sinhr.eng) 
*prevod na hrvatskom u folderu /sub

Opis: Seong Dži-han je razvedeni "luzer", pokušava da preživi, ima ćerku koju obožava, majku koja brine zbog njega, i zelenaše koji prete da će mu povaditi organe ako im ne plati dugove. Na stanici metroa dobija priliku da učestvuje u takmičenju - ako pobedi, rešiće sve svoje probleme...

Netfliks već ovu seriju naziva svojim najuspešnijim proizvodom koji nije na engleskom - do sada je tu titulu nosila serija "Casa de papel".

Ljubitelji filmova kao što su: Cube, SAW, The Platform, Circle, sigurno će uživati u ovoj seriji.
FoX FoX   01.10.2021 u 00:25

Nisam neki ljubitelj hajpovanih serija i filmova ali ova serija svakako zaslužuje zasebnu temu.
Završio sam sa prvom sezonom i mogu reći da je predobra. Gluma, plot, atmosfera, sve je odlično odradjeno.
Ok, većinu stvari sam pogodio, malo je i predvidiva ali sve u svemu, super je!

Pre ove serije sam pogledao Alice in Borderland (2020-). Nije loša, sličan plot sa malo više misterije ali u poredjenju sa ovom serijom, Squid je definitivno moj favorit. 
Očekujem drugu sezonu sledeće godine.
atom atom   01.10.2021 u 09:51

Da su Amerikanci pravili seriju,sigurno bi bilo dosta pedera medju takmicarima,a i trans rodnih osoba hahahaahhaaha
Welicak94 Welicak94   06.10.2021 u 15:17

Odgledao sam i ja Squid Game. Preveliki hajp, naravno. Nisam preterano odusevljen, ali definitivno nije ni loše. Nisam gledao DUB, ali sam bacio pogled i nije loš, dobro sinhronizovani glasovi.
Od mene za seriju 7/10.
Spoiler:
Očekivao sam da će policajac preživeti i da će se pojaviti u "comeback" fazonu, ali ništa od toga.
SRB
Srbenda  
 07.10.2021 u 16:44

Mugunghwa Kkoci Pieot Seumnida
youtube.com/watch? ... IgYug
Ako hoce neko imam google drive link za 1080p .mkv verziju svi audio jezici. Mrzelo me da trazim prevod.