TV 82cm do 30000 din
Forum Zabava TV


Welicak94 Welicak94   18.06.2013 u 21:53

Ima sad na trzistu gomila plazma TV 82cm , po ceni koja je manja od 30 soma
npr marke : fox, vox, vivax , quatro itd (kineski) . Medjutim, sada po akcijama, pojavili se za 29990, samsung , cak sam video i toshibine tv .

A ono sto sam ja primetio , kada sam gledao u izlogu , dva samsung tv , 82cm dijagonala, jedan 30 soma, drugi 35 soma a isti ekran isto samsung, rezolucija kod oba je 1366x700 (i neki broj nzm tacno) , boja na ekranima je bila potpuno razlicita

Koja je vasa preporuka, kupovati takve televizore ili ne?
Neki pricaju da se to pokvari nakon par god...
FoX FoX   18.06.2013 u 22:13

evo u cemu je fora

Uznemirujući novi trend se pojavio u TV industriji i otežava misiju potrošača koji su u potrazi za što povoljnijim omjerom cijene i kvalitete televizora. Sve je počelo sa Samsungom koji je u 2012. godini objavio unilateralnu (jednostranu) politiku cijena (Unilateral Pricing Policy -UPP), koja legalno omogućuje postavljanje minimalne cijene HDTV-a po kojoj ga trgovci moraju prodavati. Ovom cjenovnom politikom obuhvaćeni su modeli televizora iz linije za 2012. godinu, srednje i visoke klase. Sony se pridružio novom trendu sa svojom politikom određivanja cijena nazvanom “SURE pricing”. Tom politikom cijena također su obuhvaćeni svi modeli televizora osim osnovnih modela najniže kategorije. Potom je i poduzeće LG odlučilo definirati svoju unilateralnu politiku cijena.


Za 2013. godinu su se gotovo svi proizvođači najjačih marki televizora – Samsung, LG, Sony, Sharp i Toshiba, odlučili na cjenovnu politiku definiranja minimalne cijene. Među vodećim markama na tržištu, jedino je Panasonic odlučio dopustiti trgovcima da sami odrede cijenu i time im omogućio pregovaranje o cijeni s potencijalnim kupcima.

Obilježja unilateralne politike cijena (UPP)

Ako trgovac proda potrošaču model televizora s definiranom fiksnom cijenom i zaračuna mu popust na tu cijenu, riskira trenutno zaustavljanje svih isporuka od dobavljača. Ponovljeno kršenje pravila može voditi do težih sankcija, poput gubitka prava na prodaju proizvoda nekog poduzeća. Lako je zaključiti da su ovom situacijom potrošači stavljeni u neugodan položaj jer više nemaju mogućnost kupiti televizor po povoljnijoj cijeni, budući da se trgovci ne mogu međusobno cjenovno natjecati. Kao posljedica toga sva prodajna mjesta na području gdje potrošač živi će zaračunati istu cijenu za pojedini model televizora. Kupcima tako preostaje nekoliko alternativa. Mogu odgoditi kupnju, čekajući kraj godine, kada mnogi proizvođači privremeno odustaju od politike unilateralnih cijena jer žele prodati sve modele iz godine koja je pri kraju. Druga mogućnost je kupnja televizora marke Panasonic, a treća mogućnost je kupnja nešto manje renomirane marke televizora. To su marke druge klase, koje pripadaju skupini tržišnih sljedbenika poput marki Vizio i Philips, te marke treće klase poput marki Sceptre, Westinghouse, TCL ili Coby. Ove će marke biti jeftinije u odnosu na prvoklasne marke TV-a, ali neće pružti vrhunske performanse na kakve su potrošači naviknuti zahvaljujući markama lidera na tržištu.

Vrijeme je sve!

Svaki proizvod ima svoj životni ciklus. Većina vrhunskih proizvođača počinje sa isporukom svojih modela televizora početkom ožujka. Jedina iznimka ove godine bit će Ultra HD (4K) modeli za koje se očekuje da će se na policama naći tek od sredine godine.

Kada se televizor pojavi na policama trgovaca, njegova cijena je na vrhuncu. Za primjer možemo navesti Samsungov LED LCD model UN55ES8000 koji se prvi put našao u ponudi na Amazonu u siječnju 2012. godine, po cijeni od 3400 američkih dolara. Sredinom ožujka, cijena na Amazonu mu je pala na 2891.99 američkih dolara. U svibnju 2012. godine cijena je pala za još 200 američkih dolara i nastavila padati sličnim tempom svaki mjesec. Kako se bližio kraj godine ovaj model je postajao sve jeftiniji i cijena je pala na 1854.56 američkih dolara, što je sniženje od 46% u odnosu na izvornu cijenu. Ovakav tijek postupnog padanja cijena kako se godina primiče kraju, zabilježen je kod velikog broja proizvođača koji primjenjuju unilateralnu politiku cijena.

Potencijalnim kupcima koji traže vrhunsku kvalitetu slike i pouzdanu marku preporuča se da biraju modele proizvođača televizora prve klase – marke tržišnih lidera, te da ukoliko su cijene kod svih trgovaca iste, televizor kupuju kod onog trgovca koji im pruža najbolju uslugu i koji ima najeduciranije osoblje. Ukoliko kupac želi kupiti televizor vrhunske marke , a ipak proći jeftinije, alternativa su modeli derivirani od najskupljih modela. To su televizori vrlo slični glavnim modelima, ali im nedostaje jedna ili dvije značajke koju skuplji modeli imaju (npr. jedan manje HDMI ulaz ili nedostatak mogućnosti djeljenja sadržaja putem interneta). Takav izbor omogućit će uživanje u vrhunskim performansama uz manji financijski trošak.

Izvor: HD Guru
KinG KinG   18.06.2013 u 22:14

ni slucajno... bez sonija ili tosibe... ili panasonica ili lg nista,,,
KinG KinG   18.06.2013 u 22:19

winwin.rs/tv-audio- ... .html ovo je neki minimum... led 1366x768...
Welicak94 Welicak94   18.06.2013 u 22:30

Fox, fala na info
da cujete jos jednu zanimljivost (licno sam se susreo sa tim) , komsinica kupila tv Panasonic 34990 , 82cm , da znate vi koja je to losa slika, sve maksimalno doterano, kontrast , slika , boja SVE, pazite, kada se na ekranu vide one crtice , tj vide se pixeli, ko da je igrica...

Znaci, danas mozes da kupis i panasonic, ali to nije garancija da je tv dobar.

Izreka u narodu: ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo...

A da pomenem i ovo, ja imam panasonic tv, star vec 15 god, radi ko sat, nema kvara, slika milion puta bolja i prirodnija nego na tim televizorima (koje je opisao fox) .
Edy Edy   18.06.2013 u 23:07

sam pitas sam odogovaras " ako ne znas sta je dobro pitaj sta je skupo... " jedna od velikih zivotnih istina...
Welicak94 Welicak94   18.06.2013 u 23:46

Edy, a dobro, hocu da cujem tudja misljenja
moja keva vecno gleda te televizore, ali ne bi htela da joj tv traje 2 godine
KinG KinG   19.06.2013 u 04:03

brt to je zato sto 1366x768 nije za 32 incha... ovu rezoluciju treba samo do 22 incha i nista preko... ako ima vise od 22 obavezno gledaj da bude full hd (1920x1080)
Gendza Gendza   21.07.2013 u 17:01

Ja sam za neki sony bravia
atom atom   08.11.2019 u 10:27

Ustvari našao sam već dva koji deluju dobro. Samo nzm koja je marka bolja.

kupujemprodajem.co ... s.htm

kupujemprodajem.co ... s.htm

Forum početna