Horor snovi
Forum Zdravlje Ostalo

Cranium Cranium   01.10.2017 u 19:29

Imali ste sigurno neke horor snove, neke apsurdne ali na svoj nacin strasne. Evo sinoc dok sam razmisljao o filmu APT. (Trazio po netu, i razmisljao o svojim strahovima iz detinjstva) setih se jos jedne stvari iz detinjstva koja je poprilicno "fucked up" Kapiram da je posledica straha i stresa zbog situacije iz koje je nastala. Resih da podelim sa vama. Zanimljiva je svakako.

U pitanju je kosmar koga se ja secam, jer onakav san se ne zaboravlja.

To je bilo jedne veceri, za vreme NATO bombardovanja. Mozda se neko seca da su nam ovi iz EPS-a gasili struju (bar su gasili na Kosovu gde je kidanje bilo najzesce) i tako jedno vece ja lezim ususkan u krevetu, struje nema. Baba je uzela lampu na plin i upalila je. Da se bar koliko toliko vidi. Secam se da je bila toliko slaba da nije osvetljavala celu sobu nego je bilo osvetljeno samo malo prostora oko lampe. A baba ju je stavila visoko, na jednu policu. Lampa je jasno osvetljavala gornji cosak zida. I ja sam tako, gledajuci u "svetlost zida" lagano tonuo u san.

Odjednom ja i dalje gledam u tu svetlost, samo ja tada ne vidim prazan zid. Vidim projekciju nekog starog nemog filma. Ljudi, znate koliko je ono bilo realno. A na filmu? Majka se kupa u bazenu sa svojom bebom (nepoznati likovi) , uci je da pliva, pracakaju se, ma milina. Odjednom majka uzima bebu i gura je pod vodu, u nesazidan otvor u bazenu. Uzima cigle i zatvori rupu. Auuuuu tebra koji sok za mene kad sam se probudio. Pogadjate sta me je probudilo. j**ene detonacije. I zato se i secam ovog sna.

Imam jos par komicnih horor snova, ali ovo mi je "highlight" kosmara. Upravo jer sam bio mali dok sam ovo sanjao.

Podelite vase snove, ne mora kosmare. Da se malo zanimamo, nasmejemo
FoX FoX   01.10.2017 u 20:29

haahah kad su snovi u pitanju ja baš sanjam realne snove.
Ne uvek ali često...i kad neki san ostavi jak utisak ja ga upišem kad ustanem nije loše to..posle nekog vremena pročitam te zapisane snove i zanimljivo je

E sad što se tiče košmara...jedan san mi se baš urezao, sanjao sam ga pre 10god..ništa specijalno ali sanjao sam svoju nogu koja je kao rasečena po sredini i metalne opruge(federi,kao oni u dušeku) vire iz te posekotine na sve strane i u njima meso..kad sam se probudio baš sam bio u šoku...tako realno je sve to izgledalo..baš je bilo odvratno..

E sad..nemam često košmare i to je dobro
baš sam skoro sanjao kako me neko zlo bez lica proganja..ali ništa specijalno

Sećam se da sam pre 10-ak godina sanjao isto tako realan san...pala bomba na moju školu fazon, znali smo svi mi školarci da će pasti bomba i došli taj dan da gledamo kako pada
pala bomba i mi krenuli da slavimo i onda se probudim u 7h i smorim se žešće..baš je bio ponedeljak i išlo se u školu
Cranium Cranium   01.10.2017 u 20:42

Ahahahahahah, mi dosli da gledamo.

Moji snovi su uglavnom glupi, i oni koji me znaju privatno se kidaju od smeha kad im prepricavam jer te nebuloze samo ja mogu da sanjam. Ahahhaha.

Jednom sam sanjao kako sam spajdermen u civilu, koji leti paucinom i spasava zmije iz vatre koja je zahvatila neke drvene stracare (lokacija nepoznata)
FoX FoX   01.10.2017 u 21:59

Baš smo uživali u prizoru

hahaahahaha kranmen u akciji spašavanja

ja i ne sanjam tako te komične snove
uglavnom sanjam real snove..tipa, ono kad sam aktivno igrao left4dead, sanjao sam često da se borim sa zombijima...e to su kul snovi ja u nekoj napuštenoj kući sa nekim ljudima i kroz neke rupe ulaze zombiji

često sanjam i da letim...
ali jedno 10x u toku meseca sanjam ove moje iz osnovne škole...nznm zašto ih tako često sanjam...

Jel imate i vi snove koji se ponavljaju? isti likovi itd?
Cranium Cranium   01.10.2017 u 22:24

FoX (01.10.2017/21:59)
Baš smo uživali u prizoru

hahaahahaha kranmen u akciji spašavanja

ja i ne sanjam tako te komične snove
uglavnom sanjam real snove..tip
Jok brate, ja uglavnom sanjam sebe i neke nepoznate ljude. Deeesi se da sanjam nekad nekog koga se ne bi setio nikad ovako, i onda sam u fazonu hmmmm, otkud sad ovo jbt. Ali ne 10x mesecno jbt. Retko kada se i setim snova, ali kada ih zapamtim, to je urnebes.
FoX FoX   02.10.2017 u 12:56

Znači ja sam jedini koga proganjaju isti likovi ali nije loše..avanture su to...živim punim plućima i u snovima

a sad sam se setio..jednom sam i tebe sanjao kran

Išao sam nekim ulicama blizu marakane..mada te ulice nisu ličile na one pored marakane...
elem, gledam kako prolazi autobus tom nekom malom uličicom i prolaze dvojica..kran i još neki lik..piju pivo ili jogurt..ne znam tačno..uglavnom, kako prolazi autobus neko od ove dvojice gadja zadnji deo autobusa flašom i to je to onda sledeća scena, gledam da izbegnem hordu navijača koji idu tom nekom ulicom
Cranium Cranium   02.10.2017 u 14:14

FoX (02.10.2017/12:56)
Znači ja sam jedini koga proganjaju isti likovi ali nije loše..avanture su to...živim punim plućima i u snovima

a sad sam se setio..jednom sa
Ahahahahahaha, gadjam flajkom jogurta.

Eee voleo bih da sanjam vise.
FoX FoX   02.10.2017 u 17:30

Moguće da je pivo ali i jogurt nije isključen

Pa prvi korak da sanjaš više si učinio čim im posvetiš malo više pažnje i razmišljaš o snovima onda i sanjaš češće...dobro je i da kad se probudiš ono dok si još u krevetu da malo napregneš mozak da se prisetiš šta i da li si sanjao...
Zvezdas Zvezdas   02.10.2017 u 17:41

bilo je tih snova puno ja skoro svako vece imam u snu pitanje zivota ili smrti al eto setih pre 15 godina sanjao sam da se zapalila skola,a u sastavu skole bila i ambulanta,i tu bila lepa bolnicarka u ambulanti mlada,sa mnom bila dobra i ona sagorela u toj skoli a uciteljica koja nije licila ninasta se spasi,i taj decko od bolnicarke se spasi i tu se probudim,nisam mogao da dodjem sebi 30 min dobro,kasnije mi ona udarala inekcije i pogodila mi kost..iglom u kuk imao sam posledice od te inekcije godinama

e i fox-a sam sanjao jurila nas raketa u nekim stenama,i kao bio navodeci projektil,udjemo tu u pecinu da se zaklonimo od rakete i raketa pogodi u vrh stene i kameenje se ospe i nas zamalo da zatrpa

pre par dana sanjam kako sam usao u neku zgradu,i otkaci mi se lift i onako polako se okrece na sajli,nece da padne okrece se okrece i stane na nekom izlazu na vratuma i tu me spase neki ljudi za odrzavanje liftova citavu vecnost padao lift a samo 3 sprata

a inace i meni se ponavljaju neki likove par puta u snovima...
FoX FoX   02.10.2017 u 20:09

hhahahha kad si baksuz "sagorela" ti simpatija a ti umesto da si ušao u vatru da je spaseš ti otišao kod ove matore učiteljice da te bode u kuk

Phahhaha svašta ... šta ti dečko sanjaš

eee liftovi su zeznuti..i ja sam sanjao da mi pada lift..al to obicno kad polako tonem u san pa krene da pada pa se onako trznem