Najmisterioznija Pesma Na Internetu.
Forum Misterije & Natprirodno Misterije

Cranium Cranium   02.12.2019 u 10:51

Traje tri minuta i zvuči kao da je nastala u Evropi osamdesetih, ali niko nema pojma čija je ovo pesma.

Magazin “Roling Stoun” nazvao ju je “najmisterioznijom pesmom na internetu”, a korisnici uzaludno pokušavaju već više od decenije da otkriju ko je njen izvođač. Potraga je postala viralna letos, zahvaljujući naporima brazilskog tinejdžera koji je popularizovao ovu misteriju na “Reditu” i “Jutjubu”.

U pitanju je sint-pop pesma i zvuči kao da je došla iz Nemačke, ili druge evropske države sa početka osamdesetih godina.

Izvesni Darijus S. iz Vilhelmšavena u Nemačkoj, koji je ranije dao intervju za “Roling Stoun”, snimao je sa radija svoje omiljene muzičke programe na kasetama. Misteriozna pesma našla se tako na jednoj od tih starih kaseta – moguće iz 1984. – i stajala je u fioci decenijama dok Darijusova sestra nije prebacila deo pesme onlajn 2007 sa jednim ciljem. Da sazna poreklo pesme. Tragala je i tragala, na kraju ništa. Na kraju se kako piše “Njuzer” pojavila čitava pesma, verovatno jer su je šerovali sa ostalima u potrazi za poreklom pesme.

Ali, nakon sveg vremena koje je prošlo, nema odgovora. Hiljade ljudi se na reddit-u i diskordu uključilo u potragu, ali bezuspešno. Mnogi su čak rešili da ubacuju lažne tragove u diskusiju, svesno stvarajući teorije zavere. Magazin “Roling Stoun” je čak ušao u trag DJ-u stare nemačke radio emisije sa koje je pesma možda snimljena, ali ni on nije imao pojma. Brojne nemačke radio stanice su čak pustale pesmu u nadi da će je neko prepoznati, ali bez uspeha. Balkanu je ova misterija postala poznata kada je jutjuber "idiokratija" snimio video o njoj.

Takodje, slučaj je ostao nerešen.

Šta vi mislite?
Cranium Cranium   02.12.2019 u 11:44

Moje mišljenje je da je ova pesma sigurno iz centralne ili cak istocne evrope. Vise mislim da je to Nemacka ili Poljska. Nisam analizirao naglasak, nego mi logika kaze da je to neka grupa ili pojedinac iz centralne evrope. Jer su nemacke radio stanice poprilicno friendly za neafirmisane izvodjace koji tako salju pesme raznim radio stanicama u nadi da ce se proslaviti. Ne bi me zacudilo da je ovaj bend doziveo sudbinu hiljade drugih koji su pokusavali da se domognu slave. Jedna pesma i onda nista. I sam sam imao slicne probleme kao ovo dvoje nemaca. Naime, verovatno se neko seca da sam pisao o ovome. Pretrazivajuci neke kompilacije starijih hitova naleteo sam na neku pesmu koja mi je dala bukvalno "dejavu" osecaj. Znam da ovu pesmu znam, ali nemam pojma odakle. Nije mi poznato ni ime autora, ni ime pesme...iako postoji. U pitanju je verovatno neka nemacka rnb/hip-hop grupa koju su cinile dve devojke. (Samo sam cover za singl nasao) 2001. godine one izbacuju maxi singl koji se zove "Sei Mit Mir" , koji je ocigledno bio pustan po nemackim radio i tv stanicama. Cim se ja secam pesme. Medjutim, daljih informacija nema. Sem cinjenice da se pesma nasla na 3 kompilacije hitova za taj vremenski period. (Jun/jul/avgust 2002) , i sem toga....nista. Ili ja nisam dovoljno istrazivao. Maxi singl ima cak 4 trake, tjst 4 verzije ove pesme, ali ja sem one verzije iz kompilacije drugih verzija nemam.
Sto je jos cudnije, singl je izdat pod pokroviteljstvom nemackog ogranka "universal" label-a, koji nije neki šnj label. Znaci da je neko racunao ozbiljno na ove devojke. Sta se medjutim desilo, ostaje misterija. Mislim, pesma ko pesma nije losa, vise me j**alo u mozak to sto ne znam odakle je znam. Na coveru totalno nepoznate face, spot nisam nasao, a postojao je sigurno.
Edy Edy   02.12.2019 u 13:03

ne kontma... pjesma je užas. Koga briga ko je autor?

Izgubio se autor jer nije bitan, da snimim istu pjesmu i stavim na neki novi youtube channel koji napravim, i to bi bila "misterija", jer ne bi niko znao da sam je ja stavio... ali i dalje bi bila smeće.

Neko u svom podrumu snimio malo muzike i poslao pjesmu na radio i oni je pustili. Šta je sad tu fazon? Ovo bi trebalo biti više u temi za youtube video, nego posebna tema po meni. Čisto dižemo pažnju na nešto što ne vrijedi minute vremena da potrošima na to.
BAM
Bambus  
 02.12.2019 u 12:14

Edy (02.12.2019 u 12:04)

Ne s**i,meni je pesma dobra i vecini se svidja koliko vidim na internetu.
Ja bi rekao da ovo peva Bajaga.
Ovo mu je bio pilot projekat.
FoX FoX   02.12.2019 u 23:00

I meni je pesma ok Daleko od užasa.. Synth pop je to...

Bajaga

“What are you listening to, man?”

“I don’t know.”

Inače, proverio sam sa SoundHound-om (misleći "ko zna, možda se niko nije setio da čekira ") ali nije uspeo da pronađe
Cranium Cranium   02.12.2019 u 23:51

FoX (02.12.2019/23:00)
I meni je pesma ok Daleko od užasa.. Synth pop je to...

Bajaga

“What are you listening to, man?”

“I don’t know.”

Inače, prov
Bajaga hteo da se probije na zapad.

Trazio sam i ja. Cekaj bas da vidim shazam, sto kaze idiokratija.
atom atom   03.12.2019 u 15:28

Edy (02.12.2019/13:03)

Izgubio se autor jer nije bitan, da snimim istu pjesmu i stavim na neki novi youtube channel
Pesma je baš cool.
Edy Edy   03.12.2019 u 18:23

atom, što vam je ovo kul meni jasno nije.

Skroz loše snimljeno. Nikako se ne čuje tekst, evo gledam lyrics nije baš jasan pa i nema lyrics tačan. Pjesma dobra a ne znam ni o čemu pjeva, nema logike. Ritam je ok, i muzika sama, ali nije vala nešto inovativno.
Cranium Cranium   03.12.2019 u 23:35

Brate nije fora u tome da li je pesma dobra, ljude intrigira to sto je pesma bila na radio stanicama, ne zna se kad, ne zna se gde, ne zna se ko ju je snimio, kako. Samo se zna da je kao "snimljena na kasetu" i da je nakom mnogo godina neko hteo da sazna ime autora i ime pesme. Ja svoje misljenje nisam dao do kraja. Prvo misljenje mi je ono gore napisano. Neki demo bend sa pesmom koja je upala u uho ovim nemcima, pa su resili da saznaju poreklo pesme. Moguc scenario. Jer sam i sam imao slicnih muka, sa maaalo vise uspeha od ovo dvoje. Drugi scenario u koji takodje malkice verujem je da je ovo cisto trolovanje. Neko je snimio pesmu, okacio na net...i razglasio kako ne moze da sazna ime pesme. Medjutim, to se otelo kontroli pa su hiljade drugih krenuli sa potragom. I sad imamo pesmu koja nema poreklo. Sumnjiv mi je pomalo onaj audio snimak na kaseti iz 1984. Poprilicno je cist i dobar zvuk.
atom atom   04.12.2019 u 09:17

Malo sam istraživao sinoć,i pročitao sam negde da je kontaktiran radio voditelj koji je radio 80-tih na toj stanici na kojoj je puštena pesma. On je rekao da se seća te pesme,ali da ne zna ko je izvođač,jer je ta pesma stigla poštom na adresu radija,tj kaseta je stigla. I da su je on i tonac preslušali,i da im se dopala,pa su je pustili par puta. Koliko je ovo tačno nemam pojma.