Školsko nasilje
Forum Zdravlje Teretana


Cranium Cranium   17.08.2013 u 12:02

Gledao sam jedan Estonski film koji se zove "razred" i to me je podstaklo da razmisljam na tu temu. Film opisuje zivot jednog klinca Jozepa koji je siromasan i nema kinte za skupu garderobu. Tipicno, tu je lokalna ekipica iz zadnje klupe koja ga maltretira po skolskim hodnicima. Ostatak razreda je neutralan u maltretiranju, ali podrzava i podsmeva se. Jedan decko iz razreda je resio da mu pomogne i brani ga od ove "ekipe"
Medjutim , ekipa se posle jednog incidenta okomila i na njega. Film je podeljen u 7 celina, za 7 dana maltretiranja. Sestog dana su naterali obojicu da se ponasaju hmmm. "pederski" i to su ovom jednom (zaboravio sam kako se zove) drzali noz pod grlo. Sve su to snimili telefonom. Sedmog dana su momci pukli. Nabavili pusku i pistolj. I upali u punu trpezariju. Pobili su dobar broj ljudi. Na kraju se dogovaraju da izvrse samoubistvo. Jozep se ubija, a ovaj lik stoji sa pistoljem na slepoocnici dok ga na podu posmatra bivsa devojka koja je morala da ga sutne zbog pritiska celog odeljenja. I tu se zavrsava film. Nije bitno sto je film kao film los , bitna je poruka filma. (koju svako moze drugacije da protumaci)
Kakva su vasa iskustva po skolama? Ovo je veliki problem. Tada o tome ne razmisljas, ali evo sad kad pogledam nesto tako. Smorim se jbt. Sta smo sve radili po skoli. :/ Retardi!
Cranium Cranium   17.08.2013 u 12:08

Evo link sa wikipedije. en.m.wikipedia.org/wiki ... _film)
Sta uraditi kada si maltretiran? Evo mozda ovde ima neko tih godina. Ja mogu da kazem da su ovi "bad boys" samo klinci bez mozga i da se samo zezaju da bi bili face. Posle nekog vremena, kada ih prodje ludilo se gade nasilja tog tipa i pocnu da se ponasaju "zastitnicki"
Vredi li suprotstaviti se?? Imam jednu anegdotu iz moje osnovne koja moze da posluzi kao model odbrane.
Cranium Cranium   17.08.2013 u 12:24

Bio je jedan novi decko u nasem kraju, naravno novi i u nasoj skoli. Dosao je iz Australije, pojma nemam na koju foru. Bili smo osmi razred, znaci klinci. I sad dolazi on, i svi se raspituju ko je, odakle je , sta ima u Australiji. Paralele Srbija-Australija. A NEEECES VALA! U mojoj ekipi se nije znalo ko je boss. Svi smo se znali godinama i super smo se slagali (i danas se slazemo) Mozda je skriveni boss bio Luka jer je bio najjaci realno. ali nebitno. I tako mi komentarisemo (izkompleksirani debili) kako je taj decko p**kica itd. I tako se mi dogovorimo da ga podj**avamo. Na fizickom smo ga terali da trci krugove, da nam ljubi ruke kao u filmu "kum" itd. Trajalo je to mozda 2 nedelje. Ali nista extremno nije bilo. I tako je jednom decko nalupao samare jednom drugom ortaku (Nemanja) kada nije bilo nas oko njega. I izazvao ga na ferku. Bas su se dobro posibali posle na ferki. Nemanja ga je dobio na kraju, ali odtada ga nismo cimali jer nas je kupio time sto je izazvao jaceg od sebe iako zna da ce dobiti batine.
Mozda tako treba da postupe zrtve nasilja?
KinG KinG   17.08.2013 u 16:31

mene su u 7 razredu zaj**avala 2 lika iz drugog odeljenja.. dok nisam pop**deo i jednom izbio zube a drugom naprslo rebro imao sam 95 kila u 7 razerdu i tako oni mene zaj**avaju.. dokle god me nije dirao bilo mi u redu... kad je poceo nesto
da me zeza..tipa sad kad bi te udario nebi mogo da me stignes i udari me u rame.. a nije svestan da sam veoma bio brz na do 10 metara... krenuo sam za njim i u nekom trenutku njegova desna ruka mi je bile iza glave... i ja se sagnem i nabijem mu rame u rebra
Cranium Cranium   17.08.2013 u 18:44

KinG (17.08.2013/14:31)
mene su u 7 razredu zaj**avala 2 lika iz drugog odeljenja.. dok nisam pop**deo i jednom izbio zube a drugom naprslo rebro imao sam 95 kila u 7 razerdu i tako oni mene zaj**avaju.. dokle god me n
A sta je sa zubima jado. Ja sam dobio batine od starijih jednom. Fazon mi imali fizicko treci cas. A to se kod nas znalo. Tog dana kada nam je fizicko treci cas nema velikog odmora. Da bi igrali fudbal 65 minuta umesto 45. I tako se mi zaleteli u deo skole gde su svlacionice, kad unutra se presvlace osmaci. (89 godiste) , mi krenuli da ulazimo u svlacionicu...ima mesta jbt. Kad kazu likovi. E ajde sacekajte ispred , imate celi odmor da se presvucete. ( realno su bili u pravu) ali NEEEEE, ja krenem da ostavljam stvari, kao boli me ku**c. Ustane mi jedan od njih i krene da me gura napolje. Ja krenem da se opirem, on mene za gusu ja njega (probao) I onda su me nalupali po lobanji ovi ostali i izbacili iz svlacionice. Posle su nas zgotivili likovi, blejali sa nama. Namestali nam drugarice itd. Mada nismo nijednu uspeli da smuvamo, bilo je gotivno. Posle kad su oni zavrsili skolu, mi preuzeli . Kecevi su svuda najjaca odeljenja. Ne znam kako to. Koga god pitam, a da je imao zaj**ano drustvo isli su u osmo jedan.
ROK
roky  
 17.08.2013 u 19:36

Taj problem treba uputiti skupstini,opstini i cak sto vise na drzavni nivo izneti.A ja bi to tako resio da bi roditelje kaznjavao zatvorom pa cik da proba njihovo dete da se potuce a srednjo skolce bih kaznjavao(ucenike) u samicu bih stavljao pa nek razmisli sta je bolje knjiga ili fizicki obracun.
Cranium Cranium   17.08.2013 u 20:31

roky (17.08.2013/17:36)
Taj problem treba uputiti skupstini,opstini i cak sto vise na drzavni nivo izneti.A ja bi to tako resio da bi roditelje kaznjavao zatvorom pa cik da proba njihovo dete da se potuce a srednjo skolce bi
Sto roditelje jbt? Nerealan si. Jeste da je to propust u vaspitanju, ali ma koliko da roditelji dobro vaspitaju dete, to nije garant da ce dete biti mirno. Dete provodi vise vremena bez roditelja nego sa roditeljima. Uticaj sredine, uticaj ulice. Ima milion cinilaca. Tako da ima primera da su roditelji lepo vaspitali dete, i da dete pukne u adolescenciji. Takvo je doba.
KinG KinG   17.08.2013 u 20:48

a to sa zubima bilo kad me ovaj bez rebra gurno na ulasku u ucionicu... (dolazili kod nas na veliki... ponekad nismo izlazili napolje..) i to bas na ovog bez zuba udario o ivicu stola nisam dobro srocio jbg i vidis oni su bili iz 8-3 a ja.. i ostali u 8- 4
Cranium Cranium   17.08.2013 u 22:05

KinG (17.08.2013/18:48)
a to sa zubima bilo kad me ovaj bez rebra gurno na ulasku u ucionicu... (dolazili kod nas na veliki... ponekad nismo izlazili napolje..) i to bas na ovog bez zuba udario o ivicu stola nisam dobr
Tebe su bas volela ta dvojica. e da si se petljao sa osmo jedan, ne bi ti tako lako izasao na kraj.
KinG KinG   17.08.2013 u 23:23

8-1 je kod nas zapravo bilo strebersko odeljenje... sve neki skinny and tall sa naocarima njih 7 zapravo... i jos nekih 5 normalnih... mada drugarice su im bile ugh

Forum početna