CIA i Oblast 51
Forum Misterije & Natprirodno Misterije


zenon   01.08.2020 u 01:35

Da to je neka nova teorija.Ali vecina naucnika prihvata datum 2494 pre hrista navodeci da nisu uzeli u obzir neke poznate cinjenice.
Sfinga je isklesana iz prirodnog krecnjaka visoravni Gize,vrlo brzo erodira,sto objasnjava zasto izgleda starije.Takodje postoji mogucnost izlivanja reke Nil.
Ovo je zadnji post sa prethodne strane.
Cranium Cranium   01.08.2020 u 09:12

zenon (31.07.2020 / 15:46)
A ova teorija pada u vodu? m.youtube.com/watch?v= ... ePuF8
Brate, to su moderne teorije modernih ljudi...ja tvrdim da egipcani nisu tvorci one 3 piramide u Gizi. Zasto? Jer su njihove "novije" "piramide" bleda senka i neuspeli pokusaji. Mozda su oni stvarno verovali da je to njihova baština, i nastavili su da grade nesto sto je licilo na piramide. Pa su se tu sahranjivali faraoni. Ali u one tri piramide nema sahranjenih...Imena su dodata cisto onako, jer se veruje u to. Velika je misterija oko tih piramida, postoji cak i teorija da sfinga nije uopste ljudskog lika. Da su to naknadno isklesali egipcani. Da je u originalu to bio lav. Veeeoma zanimljive teme, ali na njih treba gledati kao dokolicu. Ne uzimati ih previse ozbiljno jer teme o kojima diskutujemo ni naucnici koji cele zivote posvete tome ne uspeju da istraze ni 1%
zenon zenon   01.08.2020 u 16:10

Cranium (01.08.2020 / 07:12)
Brate, to su moderne teorije modernih ljudi...ja tvrdim da egipcani nisu tvorci one 3 piramide u Gizi. Zasto? Jer su njihove "novije" "piramide" bleda senka i
Da.Njihov nacin razmisljanja se dosta razlikovao od naseg danasnjeg.Meni je na primer apsurdna pomisao da su oni toliko truda ulozili da naprave grobnicu za faraona.Mozes da zamislis koliku je moc on imao da zahteva od ljudi da naprave tako nesto.
Navodno postoje neke tajne komore u tim piramidama.A to sto nema sahranjenih,na udaru su te piramide vekovima.Mozda je neko ukrao te neke vredne dokaze.Ko zna sta Vatikan,templari i ostala gamad imaju u svom posedu.Imas primer novog zaveta,ne postoji kompletan original,samo kopije.Kako je to moguce kad je novi zavet napisan posle starog zaveta.Ko zna sta pise u originalu.Postoji pretpostavka da vatikan tajno drzi u svom posedu novi zavet.Hocu da kazem da za dosta stvari nemamo odgovor jer se mozda to od nas i od naucnika krije iz ko zna kog razloga.Tako da neke stvari ce izgleda ostati misterija do ko zna kad.
Cranium Cranium   01.08.2020 u 21:29

zenon (01.08.2020 / 14:10)
Da.Njihov nacin razmisljanja se dosta razlikovao od naseg danasnjeg.Meni je na primer apsurdna pomisao da su oni toliko truda ulozili da naprave grobnicu za far
Pa ni tu nisam baš siguran...da su piramide u gizi bile grobnice. Sve je to prekrajano vešto, egipcani znaju vise od nas, ali naravno da ce cutati. Unutra nema nijedne slike po zidovima. Teren uopste nije pristupacan za hodanje, vecinu vremena se puzi...Sve što postoji unutra od staza, stepeništa itd...sve je to naknadno napravljeno. Ko zna sta su piramide predstavljale u proslosti. Ponavljam, neko je gradio piramide po celom svetu. A samo su u Egiptu grobnice? Ma daaaa. To ti je vrhunski marketing i "dobar pedigre" , kao stara civilizavija, misterija itd. Neki kazu da je i Rtanj ustvari piramida. Hahahahah
zenon zenon   01.08.2020 u 23:59

Napravljene su u religijske svrhe.Egipcani su verovali u zivot posle smrti i verovatno su mislili da je to kao neki portal sa onim svetom ili sa univerzumom/bog(ovima).Sa piramidama je povezano dosta okultnih stvari.Nije ni cudo sto godisnje stotine okultista posecuje Gizu,kao da upiju te neke misticne vibracije koje su zarobljene unutar piramida.
Istrazivaci vodjeni naucnicima su otkrili da piramide imaju zaista neku vrstu moci.Mogu da prikupe magnetnu i elektricnu energiju,verovatno ima veze sa njihovim oblikom.
Niko ne moze da ospori da je u to vreme okultizam bio popularan.Mi danas ne mozemo da pojmimo takve stvari jer jednostavno smo izgubili svaki dodir sa prirodom.
Ali da ostaje misterija,ostaje.Ovako samo nagadjamo.
Rtanj isto ima neobican oblik i one price sa magnetnom silom na planini su tacne.Tako da je i to podrucje donekle misticno.
Cranium Cranium   02.08.2020 u 00:39

zenon (01.08.2020 / 21:59)
Napravljene su u religijske svrhe.Egipcani su verovali u zivot posle smrti i verovatno su mislili da je to kao neki portal sa onim svetom ili sa univerzumom/bog
Jesi li čuo za Wardenclyffe Tower? Eksperiment Nikole Tesle kojim je on hteo da prebacuje energiju bezicno, sa tornja na toranj. Preko celog kontinenta, okeana itd. Na bilo koju tacku na planeti. Sta ako su piramide u Gizi sluzile upravo tome? Auuuu sto volim da dosoljavam. Hahahah
zenon zenon   02.08.2020 u 01:01

Jesam cuo za to
Pa eto,mozda su oni sa tim oblikom uspeli da privuku neku energiju.Znam na primer onaj crtez gde kao faraon drzi nesto sto lici kao sijalica.Neki misle da je to deo nekog njihovog rituala i da je unutra kao zmija ili sta ti ja znam.Ne iskljucuje se mogucnost da je to zaista neka vrsta sijalice jer je izvodljivo stvoriti nekakvu energiju na taj nacin.Ali opet arheolozi,istrazivaci nisu nasli bilo kakav predmet koji bi mogao biti povezan sa nekakvom tehnologijom tog vremena.
Steta sto su razni lopovi opustosili te piramide.Dosta stvari se nalazi u muzejima.
Video sam onu glavu faraona koja je otkrivena 1907.godine.Pazi ti tu lobanju..
Priložena slika:

DR_
Dr_Psycho  
 02.08.2020 u 08:03

Kakva lobanja bato..kao vanzemaljci da su tad ziveli

Forum početna