FL STUDIO
Forum Zabava Muzika


Djomla97 Djomla97   06.08.2018 u 21:08

Jbt, kad se ja setim koliko sam vremena provodio na Fl Studio. Jos onu u pocetku nista ne znas, komplikovano katastrofa. Pa trazis strane tutorijale, oni nesto pricaju a ti ih nista ne razumes. Inace, ja sam prestao da se zezam sa ovim, kad je izasao fl studio 12. Jedanaestica je bila odlicna, lagano ubacis pluginove, nista komplikovano.
Cranium Cranium   07.08.2018 u 22:11

Lisice, nisam te pitao. Jel znas da pravis akapele? Msm, jesi provalio da postoji fora za to.

Ako hoces da skines akapelu neke pesme imas 2 nacina. Jedan do jaaaaja efikasan i tu i tamo lagan. I jedan teeeezak kao crna zemlja. Sa ovim drugim nacinom sam se dooosta zaj**avao i nema nekih rezultata. Mozda uradim 30% uspesnosti. Ali zato prvi nacin ide i do 99%.

Probaj pa mi javi. Meni je uspevalo dooosta puta, ali ono...samo test verzije.

Gledaj vako. Ako hoces da napravis akapelu neke pesme, gledaj da nadjes i instrumental ako mozes. I to official. Gledaj po singlovima. Cesto uz pesmu ubace jos remix dva, i instrumental. (Maxi single)

E onda udji u fl studio ili neki drugi program za editovanje audio fajlova i sinhronizuj pesmu i instrumental do savrsenstva. Znaci ono, maksimalni zum i sinhronizacija. Imas verovatno na kompu talase zvuka kako idu graficki prikazano. To sinhronizuj i na jednoj od te dve trake dodaj efekat phase invert ili kako god da se vec zove. Sta ce se desiti????

Muzika iz instrumentala koja je savrseno u ravni sa muzikom iz pesme ce potisnuti frekvencije koje se poklapaju. Da objasnim plasticno. Kad se sudare +500 i -500 sta ostaje? Nula. E u ovom slucaju ostaje samo glas jer su se muzike potisnule medjusobno. Ali tesko je naci instrumental koji je identican kao pesma. Jer su producenti provalili foru, pa instrumental ubrzaju za 0,0001 bpm fazon. I odma nesklad. Dzaba ti stelovanje, sinhronizovanje. Kako pesma odmice, razlika izmedju originala i instrumentala je sve veca. Eeeee to sam hteo da podelim sa tobom, sad kad si dublje zagazio u fl studio.
Tommy Tommy   07.08.2018 u 22:14

Turbotronic (DJ HYO & Clubhunter)
youtube.com/watch? ... AiBs5
Tommy Tommy   07.08.2018 u 22:55

fulao sam temu
FoX FoX   08.08.2018 u 19:38

Cranium (07.08.2018/20:11)
Lisice, nisam te pitao. Jel znas da pravis akapele? Msm, jesi provalio da postoji fora za to.

Ako hoces da skines akapelu neke pesme imas 2
Tnx
Nisam probao...mada je možda bilo pametnije da odradim prvo neki remix, akapelu ili slično...ali nemam strpljenja za to...
Probao sam par puta ali naporno mi je to...lakše kad pravim nešto svoje, uživam u tome...
Sad sam se naoružao pluginovima tako da je milina raditi
Još se kalim i učim
Cranium Cranium   01.10.2018 u 22:35

FoX (08.08.2018/17:38)
Tnx
Nisam probao...mada je možda bilo pametnije da odradim prvo neki remix, akapelu ili slično...ali nemam strpljenja za to...
Probao sam par pu
Iskali li se lisico?
FoX FoX   02.10.2018 u 20:44

Može se tako reći
Ćuti brate, napredujem. Ide to nekim svojim tokom..al bitno da još nisam odustao
Dosta toga sam naučio
Edy Edy   02.10.2018 u 22:21

Vi duže učite koristiti software, nego ljudima treba da ga naprave?

Šta je to frka? Valjda nije toliko kompleksno?
Cranium Cranium   02.10.2018 u 22:33

Edy (02.10.2018/20:21)
Vi duže učite koristiti software, nego ljudima treba da ga naprave?

Šta je to frka? Valjda nije toliko kompleksno?
Ja ne ucim nista, lisica to. Nije do softwera, do manjka muzickog obrazovanja je. Da lija zna kako se svira klavir, lagano bi on to. Ja takodje. Recimo ovo. youtu.be/bDsPiiSyIbY

Ja bi ovo cukao recimo dva sata. A ovaj baja mali je iskucao za 2 minuta.
Djomla97 Djomla97   02.10.2018 u 22:57

Klinac. Fl Studio je jako komplikovan. Treba dosta vremena da se sve skonta. Inace, skoro je izasao novi Fl Studio, pod nazivom FL Studio 20. Dok sam radio malo, koristio sam 11. U fazonu isti je kao i 12. Ali lakse se pluginovi nadju za 11.

Forum početna