FL STUDIO
Forum Zabava Muzika


FoX FoX   29.10.2017 u 01:34

Ee kran, šta misliš kako ovi producenti prave pesmu, jel prvo odrade muziku pa ubace vokal ili je lakše prvo odraditi vokal pa po njemu odraditi melodiju?
Cranium Cranium   29.10.2017 u 02:41

FoX (28.10.2017/23:34)
Ee kran, šta misliš kako ovi producenti prave pesmu, jel prvo odrade muziku pa ubace vokal ili je lakše prvo odraditi vokal pa po njemu odraditi melod
Zavisi koji zanr brate. Producenti za pop/rock, bendovi itd prvo rade muziku pa uz to rade i melodiju vokala. Nekako sve djuture. Dok EDM producenti prate vokal. Ja bar tako mislim. Sta je njima tesko, znaju koja je oktava, koja nota. I znaju da izgrade melodiju koja ne iskace od vokala.
FoX FoX   22.11.2017 u 12:23

Našao sam baš tekst koji obrađuje ovo moje pitanje...šibnuću link kasnije..
Elem, ovih dana redovno petljam u fl studiju..izgleda da dok ne napravim neku pesmu, neću odustati
Možda bi bilo lakše neku pop pesmu da napravim ali uhvatio sam se progresive k'o pijan plota

I dobro mi ide..provalio sam par caka...imam inspiraciju za melodiju, drop itd..samo sve to da uklopim u fl studiju, a to je najteži deo
Ali upornost se svakako isplati i što više petljam to sam bolji
FoX FoX   11.12.2017 u 21:37

Cranium (17.04.2017/19:06)
Opaaaaaa, ekportuj mi ovo u midiju. Do jaja je. ;). Da vidiš šta ću da smandrljam. Ma da, ja na fonu pravim. Znam da je moćniji, ali ja ono.
blackfoxwap.tk/forum/i ... d=527

Danas sam slušao moje radove koje imam na fonu i medju njima ova stvar...bio sam u šoku...rek'o da li je moguće da sam ja ovo napravio, ovo je predobro ali pretpostavio sam da je ovo tvoj rad Odlično brt...šteta što nemaš neku želju da praviš pesme...imaš znanje.

A ja petljam redovno, i dalje...napredujem
Cranium Cranium   11.12.2017 u 22:16

FoX (11.12.2017/20:37)
blackfoxwap.tk/forum/i ... d=527

Danas sam slušao moje radove koje imam na fonu i medju njima ova stvar...bio sam u šoku...rek
A jbg, dugo sam ja u ovome. Jel hoces da uradimo neki kolabo. Ahhhahhhhaha. Smislicemo sve ko ce sta da radi.
FoX FoX   11.12.2017 u 23:02

Cranium (11.12.2017/21:16)
A jbg, dugo sam ja u ovome. Jel hoces da uradimo neki kolabo. Ahhhahhhhaha. Smislicemo sve ko ce sta da radi.
I ja sam to hteo da predložim ali mislim da je još rano ali možemo da probamo
Cranium Cranium   12.12.2017 u 00:23

FoX (11.12.2017/22:02)
I ja sam to hteo da predložim ali mislim da je još rano ali možemo da probamo
Phaaaaahaa, mozemo. Da se smejemo malo. Podelicemo traku na delove tipa bass, melodija, ritam, sub, synth. Pa sta kome zapadne.
Cranium Cranium   10.02.2018 u 16:23

Ljudi, imate brojeve od 1 do 8. Dajte podelite meni 4, lisici 4. Kapirate sta hocu da kazem?.

Tipa cranium 1,2,6,8
Fox 3,4,5,7

Ali ne prepisujte ove sto sam sad nalupao. Treba nam nesto
Tatjana Tatjana   10.02.2018 u 16:49

CRANIUM 1,4,5,8
FOX 2,3,6,7

Ovo kao loto?
Cranium Cranium   10.02.2018 u 17:03

Tatjana (10.02.2018/15:49)
CRANIUM 1,4,5,8
FOX 2,3,6,7

Ovo kao loto?
Tako nekako.

Forum početna