FL STUDIO
Forum Zabava Muzika


Cranium Cranium   11.09.2012 u 22:00

Ima Nirvana dobrih stvari sa akustarom, mada je vecina pesama neka blaga verzija elektricne distorzije. Grunge madafaka. Mogu ja da ti sastavim spisak. Prvo mi pada na pamet Heart Shaped Box. Hoces Rock? Koji instrument? Sa akustarom pravim samo patetiku, a sa distorzijom pravim pakao.
FoX FoX   16.04.2017 u 20:06

Ajd kran,bacaj se na posaoooo!
Distorzija brt.Da vidim tvoje sposobnosti

Eeeh,odgledao sam par tutorijala na youtube i tek sam sad skapirao da pesma mora da ima konstantan lead,znači u pozadini da svira a ja samo da ubacujem kratke tonove...tek tada muzika može da liči na nešto

Sklepao sam nešto...nije loše za početak...Vesela edm pesmica
Jest kratko,al bitno da sam počeo

Priloženi fajl : 1492366008.mp3 (0.22 MB.)
Uloguj se se pa možeš da preuzmeš ovaj fajl!
Cranium Cranium   16.04.2017 u 20:37

Nije loše nije loše. . Šta je ovo, par sekundi samo. Podseća me na outro pesme "Superheroes" od Virtual Riot-a (dubstep).

Kad smo kod dubstepa, pazi ovaj pokušaj.

Priloženi fajl : i.mp3 (1.1 MB.)
Uloguj se se pa možeš da preuzmeš ovaj fajl!
FoX FoX   16.04.2017 u 21:42

Cranium (16.04.2017/18:37)
Nije loše nije loše. . Šta je ovo, par sekundi samo. Podseća me na outro pesme "Superheroes" od Virtual Riot-a (dubstep).

Kad smo kod dubstep
Ma ćuti brate...tek sam danas skapirao kako stvari funkcionišu
Ne mogu da verujem da sam ja pre par godina sklepao ono što zvuči kao nirvana
Ja blage veze nemam..tek su mi se danas otvorile oči zahvaljujući nekim basic tutorijalama

Vidi stvarnooo Slično zvuči jbt


BRATE OVO TI JE EXTRAAAA Ti si ovo sam napravio?
Cranium Cranium   16.04.2017 u 22:09

FoX (16.04.2017/19:42)
Ma ćuti brate...tek sam danas skapirao kako stvari funkcionišu
Ne mogu da verujem da sam ja pre par godina sklepao ono što zvuči kao nirvana
Ahahahahaha, samo polako matori. Lagano je sve to. Samo upornost. Liči mi na nirvanu, neke starije radove. Ahahahahahaha, kažem ja da je skoro ista melodija kao "superheroes". Dobro je dobro je. . Samo cepaj. Bukvalno je kao što si rekao. Duge note su ti bitnije od kratkih. Napraviš kostur i onda cepaš kratke note na osnovu kostura.

Ahaaaa, isprobavao sam sound design. Gooomilu efekata sam ja ubacio dok je zazvučalo ovako. A lagano se pravi melodija za dubstep, zaj**ano je napraviti zvuk jer je sve synth design. E ovo je samo jedan synth i ritam. A za kompleksni dubstep trebaš da imaš jedno 5-6 različitih synthova za šta ja nemam živaca da pravim zvuk od nule.

Sad pravim neki reggaeton remix fiftijevog "in the club". Ahahahahahah
Welicak94 Welicak94   16.04.2017 u 22:58

Ja sam muziku pravio na MusicDJ aplikaciji sa starih SE telefona

Inace ono od Crana bi mi nekako dobro leglo uz neki NFS
FoX FoX   17.04.2017 u 20:33

Cranium (16.04.2017/20:09)
Ahahahahaha, samo polako matori. Lagano je sve to. Samo upornost.
Petljao sam juče dooosta...što ti kažeš,potrebno je biti uporan i provesti sate i sate za kompom da bi postigao nešto...
A ja sam više umoran od kompa
Danas sam isto nešto petljao ali slabo to ide...ma treba samo da naučim neke osnove kad je zvuk u pitanju i mislim da će mi biti lakše.

Daj napravi neku celu pesmu Ovaj tvoj dubstep je kul samo nastavi tako brt.
Cranium Cranium   17.04.2017 u 20:35

FoX (17.04.2017/18:33)
Petljao sam juče dooosta...što ti kažeš,potrebno je biti uporan i provesti sate i sate za kompom da bi postigao nešto...
A ja sam više umoran od komp
Celu dubstep? Imam jednu, samo da je nadjem. Ali malo sam varao. Zvuk nisam ja napravio u synth-u. Zvuk je semplovani wav.

Malo sam se učio što ti kažeš. Pre jedno 3-4 godina.
Cranium Cranium   17.04.2017 u 20:37

FoX (17.04.2017/18:33)
Petljao sam juče dooosta...što ti kažeš,potrebno je biti uporan i provesti sate i sate za kompom da bi postigao nešto...
A ja sam više umoran od komp
Pa kreni od malih stvari brate. Prvo ritam. Da provališ kako i šta gde ide. Pa onda dodaješ melodiju na osnovu ritma. Da bude uskladjeno.
Cranium Cranium   17.04.2017 u 20:44

Neeeeee, izgleda da sam je izbrisao.

Forum početna