Aktuelnosti: razno :)
Forum Politika Svet


FoX FoX   19.07.2019 u 23:13

atom (19.07.2019/16:44)
Haradinaj podneo ostavku na mesto premijera Kosova.
Dobio poziv za Hag... Ajd da vidimo šta su sad režirali. Nisam očekivao ovakav scenario
Neki kažu da su ga ameri pustili niz vodu...naaah, ne verujem.
FoX FoX   25.07.2019 u 19:34

U šta se pretvorila emisija "Šta radite, bre?!" ... Tuga.
FoX FoX   27.12.2019 u 19:32

bilo je pitanje vremena...i oni prešli na Nova S, verovatno...
Menadžment O2: U utorak poslednja emisija "24 minuta sa Zoranom Kesićem"
Gendza Gendza   27.12.2019 u 20:18

a pola srbije nema nikakve sanse da gleda N1 Novu S i jos puno normalnih tv kanala
PARTYzan PARTYzan   27.12.2019 u 23:47

sad baš koliko su normalni, pitanje je. Forma im jeste normalna, pristojna, način izveštavanja odaje utisak profesionalnosti, nisu banalni kao Pink i sl. Ali Utisak nedelje je sve samo ne normalan. Nekadašnji Utisak nedelje pretvorio se u lični utisak Olje Bećković i postao njena trajna reakcija na osujećenje zbog toga što je Vučić smakao sa B92. Ti ljudi koji gostuju po pravilu svi predstavljaju bojkot opciju, ta emisija ne prikazuje ni deo objektivne stvarnosti u Srbiji, već jedan paralelni mikrokosmos. To bi bila slika paraSrbije. U emisiji koja kao ima za cilj da izabere najsnažniji utisak nikad nije gostovao ni 1 predstavnik vlasti. Samim tim, emisija se ruga ogromnom broju građana, koji podržavaju tj biraju takvu vlast. Dok su žuti bili na vlasti, Olja je redovno ugošćavala predstavnike vlasti. Izgleda su tad sloboda medija i demokratičnost bili na višem nivou. Pa da, ako je njihovo merilo prisustvo tj odsustvo Olje Bećković sa nacionalne frekvencije. Tragikomično kako neko može da sroza sopstveni koncept, kao reakcija na frustraciju. Kakva infantilna, ostrašćena, amaterska, reakcija nabijena mržnjom. Podseća me na nekontrolisanu reakciju deteta koje je šutnuto ili gurnuto od strane drugog deteta, a onda uzvratilo pljuvanjem, uriniranjem po njemu dok ga njegovi pajtosi drže vezanog. Olja "kritikuje" SNS-ovsku pristrasnost tako što servira vrsnu "objektivnost".
PARTYzan PARTYzan   28.12.2019 u 00:06

Boška Obradovića smatram profesionalnom budalom koja je morala biti uhapšena i procesuirana nakon par incidenata. A za ovaj današnji - aplauz. Milo, Vučiću. Kratko i jasno. Efektno. Tačno. Pravo u centar. Nesrećni Vučić je do nedavno tvrdio da su odnosi sa Dukljom na istorijski najvišem nivou !? Onom Dukljom koja je priznala nezavisno Kosovo i ukinula srpski jezik. Onom u kojoj nac. manjine od par % udela koriste svoj maternji jezik a 30 % Srba prisiljeno da govori tzv. crnogorskim jezikom. Za to dobrim delom smatram odgovornu srpsku vlast zbog odsustva reagovanja. I za ovaj nesrećni zakon. Naravno smatram i stanovništvo Duklje koje kao, nije za nezavisno Kosovo kao nije protiv SPC ali eto slučajno več decenijama biraju baš takvu vlast. Teško je razumeti da državljani Duklje nakon otcepljenja u Srbiji uživaju privilegije kao da su domaći
atom atom   28.12.2019 u 10:33

PARTYzan (27.12.2019/22:47)
sad baš koliko su normalni, pitanje je. Forma im jeste normalna, pristojna, način izveštavanja odaje utisak profesionalnosti, nisu banalni kao Pink i
Gostovao je Vučić u utisku nedelje kada nije bio vlast,pa se tada i on žalio na medijsku cenzuru kao i ovi sada.
PARTYzan PARTYzan   28.12.2019 u 13:51

Da, to je opšte mesto, da se onaj ko je u opoziciji žali na cenzuru. Meni su najneprofesionalniji Pink i Studio B, možda još više nego u vreme žutih. Ali paradoks je da su isti ovi koji su sad za bojkot učestvovali na izborima 2016. a kažu neće sad, nakon što su usvojeni neki njihovi zahtevi!? Shizophreno i nedosledno. Toliko da čak i njihovi politički što idoli što mentori iz Evropskog parlamenta tvrde da će prekinuti saradnju s njima ako budu bojktovali. Ispada da je 2016. cenzura bila manja, birački spiskovi ažurirani itd
FoX FoX   28.12.2019 u 18:20

Smejem se a plakao bih

Opšta tuča u Skupštini (cirkusu)


Al ova babuskera Maja...
PARTYzan PARTYzan   16.03.2020 u 01:52

Bio zanimljiv večeras Utisak nedelje.

Ima jedno nedelju dana otkako se, tako da kažem, osećam izmenjeno. Logično trulo, nalik na neko bivstvovanje u magli. Koleginica mi kaže "tako i ja, slično kao za vreme bombardovanja".
Neki odavde se toga ne sećaju a neki nisu bili ni rođeni. Iako su babe i žabe, čini mi se da se gore osećam sad. Ne samo zato što se na mlađem uzrastu drugačije podnose različiti izazovi i zato što je ovo na globalnom nivou već i zato što su optimizam i uticaj ljudskog faktora upravo srazmerni. Tako da teoretski rat može biti prisutan danas, a već sutra prošlost. I da budem konkretran zašto još: tada su radili kafići Ovih dana sam navijao za to da se ne zatvore, ok i razmak 1 m i do 50 ljudi i da se ranije uveče zatvore, samo da rade ali eto ...

Ipak verujem da će broj žrtava sada biti mnogo manji nego kad je bilo bombardovanje a to je najvažnije.
Za pravoslavce i ostale kojima to nije strano ... na fb je poneko dobio pa se proširio Tropаr Svеtom Nikiforu Lеproznom pa neka ga čita ... Ocu Аnаniјi Kustеnisu se javio Svеti Nikifor tvrdeći da pomaže u ovoj epidemiji.
Eto pre 2 nedelje sam bio u slatkim mukama kako, gde i s kim ali i sa čim na prolećno putovanje a kako za letovanje a pre nedelju dana počeli da planiramo proslavu godišnjice mature, a sad ... Sve je to život, tako se valjda kaže

Ne znam da li se iz Vučićevog govora može naslutiti da sem EU, ni Rusija nije voljna ili u mogućnosti da pomogne, pošto glorifikuje samo Kinu.

Kakogod, kad sve ovo prođe. čisto sumnjam da bi ta činjenica bila argument za preispitivanje politike prema članstvu u EU.

Jedan kuriozitet, malopre me na Instagramu zapratiše neki iz Italije, posle dužeg vremena

Inače na insta mnogo pre ove epidemije su bile popularne objave sa maskama, gas maskama i sl. A sad mi postaje dosadno i bzvz kad neko pomene virus u objavi. Nzm kako to može da se lajkuje.

Ja ipak rešio da ovde postavim kom. mada sam možda mogao i u temi dnevnik a opušteno može i da se premesti u temu o aktuelnom virusu

Forum početna