Edy Edy   27.12.2013 u 11:38

haj stavi ovdje ima li još koji metod na druge klijente a ne samo pidgin?
SRB
Srbenda  
 27.12.2013 u 14:23

Edy (27.12.2013/10:38)
haj stavi ovdje ima li još koji metod na druge klijente a ne samo pidgin?
Stvarno nisam siguran provericu za ostale klijente. Na koji tacno mislis? Stavicu uputstva za jedno sat, dva...
SRB
Srbenda  
 27.12.2013 u 20:14

I evo ga tutorial sa malim zakasnjenjem Pre pocetka potrebno je da skinete:

1)Pidgin IM klijent sa ovog linka: http://is.gd/klijent
2)WhatsApp plugin za Pidgin klijent: is.gd/najnoviji_build
3)WART dodatni program da bi provalili lozinku vaseg profila (obavezan je .NET framework 4.0) Link: is.gd/wart_latest
**************************************
Instalirate pidgin i iskopirajte whatsapp.dll plugin u njegov plugin folder ovako: is.gd/whatsapp_plugin
Posle pokretanja Pidgin klijenta kliknete na "Add", ovako: is.gd/pidgin_add i odaberete WhatsApp protokol: is.gd/protokol i ostavite za sad klijent po strani.
Sad pokrecemo WART i popunjavamo samo polje Phone Number (pozivni za Srbiju i za vasu mrezu npr. Telenor je 62 381621234567) bez plusa (+) na pocetku. Stisnete dugme Request Codei cekate da vam stigne sms sa kodom (primerice 123-456) to kucate u polje Code i kliknete na "Confirm". Posle toga u polju ispod bi trebalo da dobijete ispisanu lozinku.
Sada se vracamo na Pidgin, odaberete whatsapp protokol, username je broj vazeg telefona i password koji ste dobili. Ako ste sve uradili kako valja trebalo bi da radi I kontakti se dodaju rucno preko opcije "add buddy". To je to uglavnom ako se setim jos necega dopunicu temu
Dotatni linkovi:
GitHub stranica whats-app plugina za Pidgin --> github.com/davidgfnet/ ... urple
GitHub stranica za WART --> github.com/shirioko/WART
SRB
Srbenda  
 27.12.2013 u 23:18

UPDATE: Kod Android telefona (probao sam HTC One, i dva Samsung fona, S3 i Ace nisam siguran, nebitno) aplikacija uvek ubaguje ako saljete nekom poruku a logovan je sa kompa. Resio sam tako sto sam u statusu Pidgin klijenta promenio na opciju "away" i tad radi normalno. Kod win. Mobile telefona je mozda ista situacija dok kod feature i java telefona nisam primetio nikakav problem sve radi normalno cak i kad je na Pidginu status postavljen na "online".
Tvrtko Tvrtko   28.12.2013 u 02:51

Ja imam Viber, ali je moguce slati samo poruke i fotografije...Radi se o tome da imam Nokiu N8-00 koja koristi Symbian, a Symbian ne podrzava slanje videa i poziva preko Vibera...Et, toliko, cisto informativno...
SRB
Srbenda  
 30.12.2013 u 02:13

Dzaba sve ovo jer ako kasnije pokusam da se logujem sa fona izbaci mi auth. problem i moram da promenim pass -.- Smor...
Deus Deus   10.02.2014 u 08:26

Zanima me samo za viber koliko on trosi megabajta puno ili.... Jer imam mjesecni paket od 5gb pa ako mi moze tko reci bio bi zahvalan.....
SRB
Srbenda  
 10.02.2014 u 14:15

Poziv preko Vibera potrosi oko 14 MB za jedan sat razgovora dok jedna poruka je "teska" samo 1 KB tako da mislim da je 5 GB dovoljno.
Tommy Tommy   27.02.2014 u 17:35

Facebook je kupio WhatsApp za 16 milijardi dolara. majke mi nisu normalni.
SRB
Srbenda  
 27.02.2014 u 18:00

Nisam siguran sta su kupili verovatno bazu korisnika i jos ponesto zbog reklamiranja i da bi podmladili FB jer W.App ima veliki broj aktivnih korisnika...
Vidim blokirali su ove git repo. tako da je prestao razvoj onog plugina za Pidgin jbg :/

Forum početna