Sci-Fi filmovi
Forum Zabava Film

atom atom   26.05.2021 u 17:21

FoX (25.05.2021 / 22:33)
Army of The Dead (2021)

Opis: Radnja za Army of the Dead se temlji na tome da je kuga/zaraza puštena iz tajne Nevadine vojne baze. Američka vlada uspela je d
Nije "umešao prste" nego je on reditelj,Zack Snyder. on je režirao i 300 film.
FoX FoX   26.05.2021 u 20:26

atom (26.05.2021 / 17:21)
Nije "umešao prste" nego je on reditelj,Zack Snyder. on je režirao i 300 film.
Nije šija nego vrat
FoX FoX   02.06.2021 u 23:25

Underwater (2020)

Radnja filma Underwater dešava se duboko pod vodom – čitavih 11 kilometara ispod površine vode, na samom dnu okeana. Izvesna korporacija sagradila je brojne stanice za podvodno bušenje nafte. Šta može poći po zlu u stvaranju podvodnog profita osim jednog sasvim običnog i redovnog podvodnog zemljotresa? Ili možda nije u pitanju zemljotres?

Originalna ideja. Nešto kao "Alien", samo pod vodom.
Ok atmosfera, drži pažnju ali moglo je ovo bolje. Dosta bolje.

6.5 / 10

Napokon da odgledam i Predestination (2014)

Pratimo život Vremenskog Agenta (Ethan Hawke) koji odlazi na niz zamršenih putovanja kroz vreme kako bi sprečio buduće ubice da počine svoje zločine.

Hahahahah kakav film. Iznenadio sam sebe jer sam se u toku filma setio kranovog komentara
Obično zaboravim kad neko spomene neki spojler ali kran je savršeno opisao celu poentu filma

Ne znam kako da ga ocenim

Voyagers (2021)

Radnja filma se dešava u bliskoj budućnosti u kojoj je opstanak čovečanstva pod znakom pitanja. Grupa mladića i devojaka deo je ekspedicije ka udaljenoj planeti, koja bi trebalo da bude kolonizovana.

Donekle originalna ideja jer se nisu odlučili za "hibernaciju". Veštačka oplodnja - pošalješ decu u svemir, put do te nove planete traje 86godina, tako da je njihova jedina misija da naprave decu koja će kolonizovatu novu planetu
Ostatak filma se pretvara u seriju "The 100" tako da, dosta loših odluka i ode film u propast. Klimava ocena 5.5 / 10
twistex twistex   11.06.2021 u 16:45

Infinite-2021
Trejler skoro bio a evo ga vec film izasao...zanimljiva neka ideja koja bolje da pretvorena u seriju..ima tu nekih stotinu ljudi koji se od kada postoji zivot stalno reinkarniraju..oni su podeljeni na one kojima je dosta svega i da se ne bi vise reinkarnirali pokusavaju da zbrisu sav zivot na zemlji jer ako nema nista onda i ne mozes da se reinkarniras u nesto..dok ovi drugi pak pokusavaju da ljudima prenesu svoje znanje..komotno je mogla da se razradi prica na vise vekova..ovako pratimo samo sadašnjost i sitne flashbekove..akcija solidna efekti ok..mada nisu me uspeli vezati ni za jedan lik da me bude nesto briga za njega.. 6.5/10
FoX FoX   13.06.2021 u 11:33

Awake (2021) 
Opis: Nakon što je razorni globalni događaj izbrisao svu elektroniku i eliminisao sposobnost spavanja kod ljudi, bivši vojnik je možda pronalazi rešenje...

Upropastiše odličnu ideju. Day 5 serija od pre par godina mi se baš svidela. Slična tematika, s tim što ako neko zaspe, automatski umire. Preporuke za seriju a za film 4/10 ocena

Blade Runner 2049 (2017) 

Opis: Otkrivanje davno zakopane tajne mladog Blade Runnera K, vodi ga do traga bivšem Blade Runneru Ricku Deckardu, koji je nestao pre trideset godina.

Vizuelno izgleda odlično, milina za gledanje. Sve ostalo... slabo.
Očekivao sam akciju a dobio sam dramu koja traje skoro 3h. Kad sam video koliko traje, pretpostavio sam da će se svašta dešavati u filmu... ali jok. Prespora radnja a dijalozi su tek spori, kao da su kopirali Vučića... 
Celu priču su mogli da sabiju u 1.30h vremena ali i onda ostaje činjenica da je plot baš siromašan.
6/10 uglavnom ocena više zbog vizuelne poslastice
atom atom   13.06.2021 u 22:13

FoX (13.06.2021 / 11:33)
Awake (2021)  Opis: Nakon što je razorni globalni događaj izbrisao svu elektroniku i eliminisao sposobnost spavanja kod ljudi, bivši vojnik je možda pronalazi
Pogledaj Blade Runner iz 1982.
FoX FoX   13.06.2021 u 23:03

@atom, Hoću. Pretpostavljam da je dosta bolji

Durante la tormenta aka Mirage (2019) 

Opis: Misteriozna interferencija između dve vremenske epohe će izazvati da Vera, jedna srećno udata majka, pokuša da spase život jednom dečaku koji je živeo u njenoj kući 25 godina ranije. Ali će posledice njene akcije izazvati lančanu reakciju…

Film traje 2h, dosta spor u prvih pola sata. Jaku ocenu ima na imdb (7.4 - 46k glasova) ali po meni, ništa specijalno. Nije mi nešto legao. 6/10
p.s. Režiser Oriol Paulo, poznat po filmovima: El cuerpo, Los ojos de Julia... @cranium alert
Cranium Cranium   14.06.2021 u 07:10

FoX (13.06.2021 / 23:03)
@atom, Hoću. Pretpostavljam da je dosta bolji Durante la tormenta aka Mirage (2019)  Opis: Misteriozna interferencija između dve vremenske epohe će iza
Gledace seeee.
FoX FoX   20.06.2021 u 20:35

K-PAX (2001) 
Opis: Psihijatar dobija slučaj tajanstvenog pacijenta koji tvrdi da je s druge planete.

Dobra drama 7.5/10

Watchmen (2009) 
Opis: 1985. godina, alternativni istorijski univerzum, maskirani superheroji, hladni rat sa mogućnošću apokaliptičnog nuklearnog sukoba...

Film traje 3.5h  Naravno, nisam gledao u cugu već razvukao kao da gledam seriju

Dobar 7/10
twistex twistex   22.06.2021 u 08:36

A Quiet Place Part II-2020
Pola filma se nista ne desava dok druga polovina pokazuje da je mogao biti solidan film..trenutno je ogromna ocena na imdb 7.8.. Ja mislim da ce to da padne na neku peticu..koliko mu i ja dajem

Pogledao sam i Awake..nije mi bio toliko los..onako odglumili su solidno neispavanost.. Isto za peticu..mozda zato sto nisam gledao taj day 5..

Abre los ojos-1997
Eh da sam ga gledao pre nego sto sam odgledao brdo slicnih filmova mozda bi bio i bolji utisak ali i ovako nije los 7/10

Hostile-2017
Bio neki bio napad i sad su neki ljudi ko neki zombiji..pratimo Juliet mladu zenu koja luta pustinjom i dozivljava nesrecu..prevrne joj se dzip i polomi nogu..dolazi noc a u tami jedan zombi vreba..od tog trenutka pratimo i njenu proslost kako se upoznala sa jednim likom koji joj je pomogao da se oslobodi loseg nacina zivota..ovog dela ima vise nego onog u pustinji tako da je malo dosadnjikavo i nezanimljivo ali sto je otkrovenje na kraju filma dao bi mu keca..mada posto moze da se gleda evo mu 4/10