The Undernet
Forum Tehnologija Internet

Edy Edy   31.01.2014 u 17:10

Čuli ste sigurno Ako ništa u filmovima, serijama i sličnim To je mjesto okupljanja svih onih koji se ne bi trebali okupljati Pedofilija, crno tržište na netu (droga i sl.), Hitman lists (liste plaćenih ubica) i mnoogo drugog uključujući Wirez sajtove, kao i mnoge "wikileaks" blogove ;)

Da pojednostavim, Internet se prema nekima može podijeliti na onaj dio koji je dostupan svima jednostavnim kucanjem adrese u adress bar browsera takve stranice se naravno indexuju od strane pretraživača Google, Bing i sl. AAALI, nije baš tako lahko otvoriti .com domenu, i postaviti oglas da prodažje 2 tone droge na net kako se to onda vrši? Itekako toga ima na netu... e pa baš putem ovog Najveći dio Unterneta danas čini TOR Otvorio sam temu u forumu, nađite ako vas zanima... a možete i guglati... Putem njega možete pristupiti Tajnom društvu ispod površine javnosti NA SVOJU ODGOVORNOST, razumije se TAMO DOLJE IMA VIŠE OPASNOSTI NEGO NA FACEBOOKU TO VAM MOGU ZAGARANTOVATI
Edy Edy   31.01.2014 u 17:13

Undernet se još naziva i Dark Net... ima više naziva Dok je najčešći naziv za ono što većina ljudi koristi clear net ili public net Prema nekima undernet je sve ono čemu inače nemaš pristupa to jestem, sve ono gdje nije na fazon da kažeš "ee, evo me , ja sam taj i taj i to sam"
Edy Edy   31.01.2014 u 17:16

št ose tiče TORa pod Undernetom (odnosno njegovim WWW dijelom) podrazumijeva se Tor Hidden Services da još više pojednostavim... to su svi oni sajtovi/adrese koji se nalaze u ovom formatu: kbhpodhnfxl3clb4.onion/ ako kliknete normanim putem na ovo, dobit ćete DNS not resolved grešku, ali ako idete TORa... eh onda ima dosta toga da se vidi
Edy Edy   31.01.2014 u 17:24

i.imgur.com/oD0R4.jpg. ljep prikaz kako bi to teoretski izgledalo... Kada bi postojalo naravno
FoX FoX   31.01.2014 u 18:42

Edy (31.01.2014/17:16)
št ose tiče TORa pod Undernetom (odnosno njegovim WWW dijelom) podrazumijeva se Tor Hidden Services da još više pojednostavim... to su svi oni sajtovi/adrese koji se nalaze u ovom formatu: http:
zanimljivooo ovaj sajt mu dodje kao google bas cu ovih dana malo da istrazim undernet mogli bi bf da prebacimo tamo
Cranium Cranium   31.01.2014 u 20:37

Ljudi, zabrinjavate me. Undernet je sve samo ne bezbedan. Jeste li vi svesni koliko tu bezbednjaka vrslja i lovi. Manite se toga. I taj program, taj TOR je neka namestaljka. Sakrije vasu IP, ali je instaliran na VAS RACUNAR! Ko je napravio TOR? Program koji je pogodan za nelegalne aktivnosti. Ma daaaj! Sve je to umrezeno. Na kraju krajeva, to ti je kao klasicno valjanje po kraju. Policija zapleni odredjenu kolicinu, odredjenu pusti dalje. Jer protoka mora da bude. Samo je pitanje srece hoces li ti biti taj na koga ce da udare.
Edy Edy   31.01.2014 u 21:39

@cranium, otkad si to postao stručnjak za tehnologiju Dobijete drugu IP i to IP nekog drugog člana tipa, dozvolim relay.. onda mafijaš može koristiti moju IP da naruči određeni "posao" preko neta a da niko ne zna da je on naručio odnosno da ne može tako lahko da se provali... a ne samo IP... podaci idu sasvim drugim tokom do cilja razumije se... oni se kriptuju da ne može svako u Tor mreži da ih ufati

I niko nije rekao da je Deep Net bezbjedan TOR je bezbjedan (koliko-toliko)
Edy Edy   31.01.2014 u 21:40

FoX (31.01.2014/18:42)
zanimljivooo ovaj sajt mu dodje kao google bas cu ovih dana malo da istrazim undernet mogli bi bf da prebacimo tamo
a kako da nam pristupe članovi onda? polovina ne zna da koristi konverter a ne da podesi nešto što bez GUI-ja, koje ima ikonica luka
Edy Edy   31.01.2014 u 21:44

Ja sam podesio TOR da radi sa chrome-om mada... ugasio sam ga za sada ne treba mi većinu vremena... nemam šta da skrivam ali koristan je za istraživanje svašta se otkrije na mjestima gdje ne bi trebali da budete

i ja kao FOX koristim većinu vremena neki VPN najčešće OpenVPN, i to njemačke brzi mi BF tako
Cranium Cranium   31.01.2014 u 21:46

Edy (31.01.2014/21:39)
@cranium, otkad si to postao stručnjak za tehnologiju Dobijete drugu IP i to IP nekog drugog člana tipa, dozvolim relay.. onda mafijaš može koristiti moju IP da naruči određeni "posao" preko
Nisam strucnjak, nego cista logika. Samim preuzimanjem tog nekog programa ste se sj**ali. Okej, imas ti sve te fore da zavaras trag ali taj TOR nije pusten u promet na lepe oci. Ko ga kontrolise. Sve je to jedna podvala.